Březen 2015

NOVÝ SCRAPYLIFE BLOG

12. března 2015 v 9:09 SOUTĚŽE
Založili jsme pro vás krásnější, zábavnější, přehlednější,.... prostě NOVÝ SCRAPYLIFE BLOG!

Těšíme se na vás na https://scrapylifeshop.blogspot.com

Charlotta

Project life Week 10/2015 - MK

11. března 2015 v 6:44 | Míša K. |  KREATIVNÍ STŘEDA S MÍŠOU
Jaro je tu! Už to tak bude, i když kalendář tvrdí něco jiného. Minulý týden byl tak nádherný, že si vyžádal i naprosto jarní a veselé barvy, což naplno splnila kolekce kartiček Favorite Things Core Kit od Becky Higgins. Je to trochu úlet, ale každý úlet je zpestřením v albu a tak se mi stránky líbí :-).


Tolik událostí už jsme dlouho neměli a tak je 10.týden opět na víc než jen dvě strany. Ale přiznávám, že už jsem se smířila s faktem, že letošní rok se do jednoho alba prostě a jednoduše nevejde. A řeknu vám, že od té doby se mi daleko lépe tvoří, nejsem tolik svázaná prostorem a konečně mohu využít spoustu dekorací a materiálu, který je krásný, ale já se mu vyhýbala kvůli prostornosti.

Hned od samého začátku týdne jsme s dcerou využily krásného počasí a rozhodly se, že si uděláme výlet na Toulcův dvůr, který je jen kousek od centra Prahy a je to oáza pro dětská očka :-). Alespoň u nás to tak platilo a doporučuji za nás obě! Kdo má malé dítě, tomu se tam prostě líbit musí.

Desátý týden byl jiný nejen použitím barev, ale též kapes. Naprosto jsem vynechala standardní a konzervativní kapsy Design A a použila jsem jiné a neokoukané. A vlastně když se tak na ty stránky dívám, nemohla jsem odolat březnovým novinkám a těch je tu hned několik!
Razítka Coffee Stains Cling Stamps jsou prostě výhra. Objevila se teprve teď mezi novinkami a musím říct, že ve spojení s inkousty Distress udělají hodně muziky za pár kaček. Jak to tak vidím, budu muset mít brzy i další ze sbírky razítek Prima Marketing.


Na celý týden jsem použila stříbrnou abecedu od Heidi Swapp (ano, letos opravdu má favoritka v materiálech) Hello Beautiful Gold & Silver Alpha Glitter Stickers a jen je škoda, že na fotkách nevynikne, jak se krásně písmenka třpytí. V sadě jsou jak zlatá tak stříbrná písmena a vypadat budou dobře jak na stránkách třicítkových, tak na PL kartičkách.
Do největší kapsy na stránce bylo třeba kartičku vyrobit. Dlouho jsem hledala vhodnou scrap stránku, ale sbírka mi doma hodně prořídla, tak jsem musela sáhnout po obyčejné bílé čtvrtce, které jsem jen udělala kulaté rohy pomocí výsekové raznice Corner Rounder Punch Project Life® Becky Higgins. O zbytek se postaraly razítka a pastelky v barvách kolekce Favorite Things Core Kit.


Dozdobení stránky už nebylo třeba téměř žádné. Stačilo mi pár enamelek ze sady Jubilee Wild Berry Adhesive Enamel Dots, datumové razítko na úvodní kartičku a papírové výřezy ve stejných barvách.

Z farmy jsme si dovezly opět hromadu fotek a nevím jak vám, ale mně se občas stane, že jen vidím fotku, vím že to je ta jedna ze sta, která je prostě TA fotka. A já si takovou přivezla právě z Toulcova dvora, takže bylo předem jasné, že tento týden bude obsahovat i stránku třicítkovou. Opět jsem si vystačila s kartičkami z core kitu - tentokrát jsem je hodně ničila a trhala, ale vyplatilo se a s výsledkem jsem moc spokojená. Trháním docílíte super efektu a stránce dodá na šmrncu!


Pomocí Distress inkoustů a již zmiňovaných razítek Coffee Stains Cling Stamps, enamelek a trochy černé tuše již nebylo nic nového třeba.


A protože jsem říkala, že týden byl vskutku plný událostí, bylo potřeba další stránky. :-) ...ehm, vždy je třeba si novou stránku umět odůvodnit, že? A tak je tady.

Víkend byl krásně slunečný, takže jsme s rodinou vyrazili na hřiště, na motorku a ještě jsme stihli oslavit tatínkův svátek. Po přečtení poslední věty je asi každému jasné, že jsem nepřisla domů s desítkou fotek, ale se stovkou :-). Bylo mi tedy líto udělat ze všeho dvě koláže, kde budou fotky titěrné a využila jsem další z březnových novinek e-shopu Scrapylife a to kapsy Daily Flash Pocket Sleeve Protectors. Stránka tak obsahuje 16 kapsiček, kam se vám vejdou čtvercové fotky o rozměru 7,5*7,5cm (3*3 palce).


Speciálních kartiček do těchto kapes netřeba, úplně postačí, když ostřihnete libovolné PL kartičky, v případě těch od Becky Higgins je pak třeba ještě zakulatit rohy pomocí klasických nůžek, případně pomocí výsekové raznice Corner Rounder Punch Project Life® Becky Higgins.
Pokud vás tyto kapsy zaujaly, tak vřele doporučuji vyzkoušet! Výhodou je, že není třeba kupovat celý balík, protože se dají koupit i po kuse Daily Flash Pocket Sleeve Protectors 12"x12" (1 ks).

Aby nebyla stránka přeplněná, nechala jsem dvě kapsy prázdné a vložila do nich pár flitrů a papírové výseky. Zprvu jsem mela v plánu klasické "chrastítko", tedy nasypat flitry (v mém případě jsem využila flitry z Hello Sunshine Lawn Ornaments Sequins) či korálky a následně kapsu zašít, ale doslova mě rozčilovalo, jak se uvnitř flitry sesypou na jedno místo a celá kapsa zůstane prázdná. Vystřihla jsem si tedy z průhledné folie čtverec 7,5*7,5cm a na něj si výsek i flitry nalepila. Celé jsem to pak jen zasunula do kapsy a výsledkem je takové "pseudochrastítko", které sice nechrastí, ale ozdůbky vám drží přesně tam, kde je chcete mít :-).


Doufám, že se vám nahlédnutí do našeho týdne líbilo a těším se, že nám některé své stránky pošlete a dovolíte nahlédnout i do Vašich alb.

Míša

Project life Week 5/2015

9. března 2015 v 7:30 | Charlotta |  PROJECT LIFE ALBUM
V dnešním příspěvku vám představím 5. týden mého Project Life alba.
Kartičky, které jsem v tomto týdnu použila, jsou mix všeho možného - Midnight Core Kit Project Life® Becky Higgins, Kiwi Core Kit Project Life® Becky Higgins a jiný mix od Studio Calico.

Na titulku jsem použila jednu předem natištěnou kartičku z Midnight Core Kit, kterou jsem doplnila barevnými propisoty (Rub-On) Stitched Painted Rub Ons (Amy Tangerine), samolepícími písmenky a plastovými hvězdičkami.

Toto je kartička o velikosti 3x4 inch z Midnight Core Kit opět doplněná o barevné propisoty (Rub-On) Stitched Painted Rub Ons (Amy Tangerine) a tyrkysovou cedulku (Studio Calico) přilepenou pomocí washi pásky.

Předem potištěná kartička s motivem etiket, které jsem využila jako malé nástěnky. Žlutá hvězdička je barevný propisot (Rub-On) Stitched Painted Rub Ons (Amy Tangerine) a kosočtverce s nápisy jsou puffy samolepky (Studio Calico). Každou etiketku jsem doplnila o barevné brads (hřebíčky)¨.

Další předem natištěné kartičky. Na tu vlevo jsem doplnila bannery vystřižené z jiných kartiček a plastovou hvězdičku. Pravou kartičku jsem jen podtrhala a doplnila o plastovou hvězdičku.

Od těchto dvou fotografií a kartiček (Studio Calico) se odvíjelo celé barevné zpracování tohoto týdne.

Už dávno jsem chtěla použít tuto kartičku z Kiwi Core Kit Project Life® Becky Higgins. V této sadě je jich několik druhů, já si vybrala "TODAY", kterou jsem doplnila textem, propisotem srdce (Rub-On) Stitched Painted Rub Ons (Amy Tangerine), samolepící abecedou a plastovou hvězdičkou.

Poslední kartička tohoto týdne je odkazem na další měsíc.

Hezký den,

Charlotta

Project Life album 2011/1

6. března 2015 v 6:30 | Jana B. |  KREATIVNÍ PÁTEK S JANOU
... když jsem vloni v lednu objevila PL a nechala se pohltit, přišlo mi moc líto, že nemám zpracované dceřiny předchozí roky. A tak postupně dodělávám léta minulá. Jde to pomalu, ale jde to....

Dnešním příspěvkem tedy začínám miniseriál mého zpětného dokumentování. Po vzoru Míši jsem vytvořila PL album roku 2011 jako narozeninové překvapení pro manžela. A bylo to docela náročné. Pominu-li fakt, že jsem plno informací zapomněla a těžce podle sporého množství fotek (nevalné kvality) vzpomínala, musela jsem stránky lepit pouze v hodinách spícího syna. A ten se také nepředvídatelně budil, takže kolikrát se stalo, že jsem po vytažení veškerých propriet zase vše rychle sklidila a šla znovu uspávat. Ale povedlo se a určitě to za to stálo. Manžel vůbec nic netušil a byl dojat.

Úvodní stránka je pojata jako obrazový průřez rokem. Třebaže je úvodní, lepila jsem ji jako poslední, neboť je z fotek, na které se v albumu nedostalo.


První velkou událostí roku byl náš výlet do Budapeště. Stránky jsou však ve fázi "pracuji na tom", neboť jsem neprozřetelně vyhodila mapu a zápisky (!!). Stěhovali jsme se, já navíc těhotná, tak snad mi tento PL prohřešek odpustíte ....

Další událostí byla moje první anglická svatba. A tady nechám mluvit fotky, řeknou vše ...


Následuje březnová stránka. Kartičky jsou z dobře kombinovatelné sady BH Jade (shodou okolností to byl dárek od Charlotty k mé vůbec první objednávce na ScrapyLife).


V květnu jsem poprvé nechala promluvit krásu kartiček od Heidi Swapp Dreamy. To je vůbec ta nejbáječnější kolekce, kterou nám ze zámoří kdy poslali. Ještě teď si pamatuji to zklamání ze zjištění, že je určena pouze pro americký trh. A posléze to nesmírné nadšení, když ji Charlotta jako první dostala i k nám do Čech. Tato chvíle je také počátkem mého sledování designerky H. Swapp.

Nápis "laugh" hodně zanikal, a tak jsem jej obtáhla zlatým štětcem Wink of Stella gold. Celá stránka je doplněna o zlaté akcenty.Doufám, že vám pohled do naší prehistorie přinese alespoň trochu inspirace. Jak vidíte, Project Life lze dělat i zpětně. Nikdy totiž není pozdě začít!

Jana

Project life Week 7/2015 - MK

4. března 2015 v 7:25 | Míša K. |  KREATIVNÍ STŘEDA S MÍŠOU
Další týden, tentokrát opravdu nabitý událostmi, je za námi a patří mu v albu hned několik stran! S rodinou jsme vyrazili na dovolenou, tak trochu nucenou, protože jsme v bytě potřebovali udělat nějaké rekonstrukce a s malým dítětem bydlet na staveništi není zrovna idylka Usmívající se.
Tentokrát jsem neměla předem vybrané kartičky, které bych chtěla použít, takže jsem vše ladila až po vyvolání fotek a nebylo to úplně jednoduché. Nakonec jsem se rozhodla pro využití kartiček od WeR a to Instagram Albums Made Easy Journaling Cards - Indian Summer. Ano, je to serie pro instagramové album, ale když mně se ten formát tak líbil, že jsem se rohodla pro využití v klasickém velkém albu a s výsledkem jsem spokojená Usmívající se.
První dovolenková dvoustrana mě vyloženě bavila. Miluju tvoření třicítkových stran, strašně dobře na mě působí obzvlášť jako úvodní stránky a tak byl úvod dovoloné předem jasný Usmívající se. V indiánském stylu se tedy nesou obě následující dvoustrany.
První stránka je má srdeční záležitost. Opět jsem si na ní zkusila něco nového a i tentokrát mě to moc bavilo. Nejprve jsem si z instagramových kartiček, které jsou ze výše zmiňované kolekce, vystřihla písmena pro nápis LOVE, ze společné fotky udělala kruhovou a pak už stačilo jen dozdobit.
Kaňkování a "tečkování" je kombinací inkoustu a dokonalých sprejů od Heidi Swapp.

Výrazné a velké černé kaňky jsou otiskem razítek Abstract Art Stamps 4"x8" a musím říct, že jsou naprosto báječné, jsou univerzální a už jsem je využila jak na přání, na PL kartičky, tak na třicítkové stránky.
Barevné kaňky jsou dodělány na závěr pomocí sprejů, zlatého Color Shine Spritz - Gold Lame a modrého Color Shine Spritz - Tropical Teal. Oba mají krásný třpytivý odlesk a bohužel to na fotkách není ani zdaleka tak pěkné jako v reálu... o důvod víc, abychom se sešli na některém z Project Life Klubu a výtvory si vzájemně prohlédli "face to face" Usmívající se.

Zbytek dozdobení už jen decentně mé oblíbené enamelky Teals Necessities Adhesive Enamel Shapes 30 pkg, které rozhodně doporučuji, protože sada má krom klasických teček i svorky, šipky a srdíčka...

Nadpis je pak z písmenek Stitched Transparent Alpha Sticker Book 8 Pages, což jsou transparentní samolepky, kterých je v balení neuvěřitelných 610ks, takže opravdu vydrží dlouho i u takového "ABC-lepiče" Smějící se jako jsem já.
V tomto týdnu jsem, díky instagramové kolekci kartiček, vyjela ze stereotypu kapes Design A a využila jsem Plastové kapsy (12 ks) - Photo Pocket Pages K.
Veškeré dozdobení je ze sady kartiček, jen jsem si je hold vzala do parády s nůžkami.
Třetí stránku jsem zkusila ozvláštnit pomocí rámečků, tedy "kartiček", které jsou též součástí sady Instagram Albums Made Easy Journaling Cards - Indian Summer a ačkoli mi to chvíli trvalo a váhala jsem, zda mi stojí za to, abych tím překryla fotky, rozhodla jsem se nebýt takový konzervativec a rámečky jsem nakonec využila Usmívající se. Je to zase jiné a musím říct, že se mi líbí.
Kartičky už nebylo třeba nijak zdobit, využila jsem jen pár korkových ozdob ze sady Atlantic - Cork Stickers - Circles - Studio Calico.
Závěr naší dovči už je třicítková stránka, takové shrnutí toho, že jsme jeli z Prahy na hory za sněhem a dopracovali se k blátu a dešti Smějící se. I tak to ale stálo zato...no uvažte, kdyby nestálo, měla bych 4 stránky do PL? Usmívající se Byli z nás hold takoví "chalupáři" a víc jsme si hráli "doma" než venku, ale i tak to bylo super a já mám radost z toho, že je to další dovolená, kterou máme v albu a můžem ji tak prožít znovu.
Děkuji za přečtení článku, vítám jakékoli postřehy a komentáře a těším se na Vaše stránky a zážitky z dovolených, protože o tom ta naše tvorba přeci je... uschovat vše, co by se z hlav časem vykouřilo Usmívající se. A kdo četl pozorně tak si jistě všiml, že jak název článku zmiňuje, byla toto jen první část naší dovči. Tak na již "neindiánský" zbytek týdne se můžete těšit příště.

Mějte se krásně a ahoj zase za týden.

Míša


Project life Week 7/2015

2. března 2015 v 7:39 | Charlotta |  PROJECT LIFE ALBUM
Project Life příspěvek tohoto týdne jsem vytvořila z větší části pomocí kolekce Strawberry Core Kit Project Life® Becky Higgins.

Toto je jeden z týdnů, kdy jsem neměla moc fotografií a tak jsem spíše psala svůj journaling a používala již předem úžasně natištěné kartičky, které jsou součástí téměř všech Project Life® sad Becky Higgins.
Na titulku jsem použila mřížkovanou 4x6 kartičku Becky Higgins (prodávají se po 100 ks) na kterou jsem nalepila 3x4 Strawberry Core Kit kartičku a doplnila ji označením týdne "W-7" (stará ABC Simple Stories); výřezy "UNFORGETTABLE LIFE" z jiné Strawberry Core Kit kartičky; enamel ozdobami Stitched Adhesive Back Enamel Dots (Amy Tangerine) a datem pomocí roller razítka.
Tato 4x6 kartička ze Strawberry Core Kit je z větší části již předem natištěná, ale tentokrát jsem se rozhodla, že ji ještě trochu víc "dozdobím".
Žluté kolečko vlevo nahoře je výřez z jiné Strawberry Core Kit kartičky - původně byl střed růžový, ale ten se mi nehodil do barevného schématu mé stránky Usmívající se, na něj jsem nalepila enamel ozdobu Stitched Adhesive Back Enamel Dots (Amy Tangerine) a nahoře prošila sešívačkou, abych opticky přidala více vrstev.
Banner "CELEBRATE" je opět výřez z jiné Strawberry Core Kit kartičky.
K doplnění textu razítky (Studio Calico) mě inspiroval časopis Sluníčko mého syna. Nejprve jsem si text napsala vedle na papír a rukou "malovala" (neumím vůbec malovat Zamračený) jednotlivé ikonky a pak vše přepsala a natiskla na kartičku.
Již předem natištěnou kartičku (Studio Calico) jsem doplnila fotkami s bílým rámečkem a enamel ozdobou Stitched Adhesive Back Enamel Dots (Amy Tangerine).
Aby fotografie z pravé strany mého 7. Project Life týdne nebyly moc prázdné, použila jsem starší kolekci vyřezávacích šablonek Little Banner (Technique Tuesday) a kartičky z kolekce Strawberry Core Kit Project Life® Becky Higgins, které jsem přišila pomocí sešívačky.

Přeji vám příjemný start do nového týdne,

Charlotta