Leden 2015

Project life Week 3/2015

29. ledna 2015 v 12:49 PROJECT LIFE ALBUM
Zdravím vás všechny a nejprve se musím omluvit, že jsem tak dlouho nic nepublikovala.

Tentokrát jsem zpět se zpracovaným 3. týdnem mého Project Life alba a s tímto jsem si opravdu nevěděla rady. Potkala nás nepříjemná rodinná situace a vůbec jsem nevěděla, zda a hlavně jak ji zaznamenat do tohoto alba. Ale bohužel je to součást života a i nepříjemné situace by v Project Life měly být.
Ke zpracování tohoto týdne jsem zvolila kolekci Kiwi Core Kit Project Life® Becky Higgins v modro zelené variantě. A protože jsem neměla dostatek vhodných kartiček o velikosti 4x6, zvolila jsem bílé, kostičkované kartičky (Project Life Becky Higgins) na které jsem lepila části nebo celé menší kartičky 3x4 z té samé kolekce.

Jako základ titulní kartičky tohoto týdne jsem použila bílo, kostičkovanou kartičku (Project Life Becky Higgins) na kterou jsem nalepila dvě kartičky 3x4 (Kiwi Core Kit Project Life® Becky Higgins) a vystříhnutý fotoaparát z kartičky té samé kolekce. Doplnila jsem chipboardové (kartonové) hvězdičky (Studio Calico), sponku na papír (Stitched Gold Shaped Paper Clips / Amy Tangerine).

Částečně natištěnou kartičku vlevo jsem doplnila razítky "MEMORY" a "looks like this" od Technique Tuesday (Perfect Picture).

Další bílo kostičkovaná kartička (Project Life Becky Higgins) jako základ na kterou jsem nalepila již předem natištěnou kartičku 3x4 (Kiwi Core Kit Project Life® Becky Higgins) a fotografii doplněné chipboardovými hvězdičkami (Studio Calico) a sponkou na papír (Stitched Gold Shaped Paper Clips / Amy Tangerine).
Tato 3x4 kartička byla jako první a hlavním důvodem proč jsem zvolila modro/zelenou barevnou kombinaci.

Bílo kostičkovaná kartička (Project Life Becky Higgins) na kterou jsem nalepila čtvercovou fotografii s bílým rámečkem a doplnila odřezkem kartičky 3x4 (Kiwi Core Kit Project Life® Becky Higgins).
U odřezku kartičky jsem potřebovala zakrýt část textu a vložit jiný a tak jsem použila samolepící banner/etiketu (Studio Gold Journaling Labels / Teressa Collins).

U této části mého 3.týdne jsem se snažila o co nejcitlivější zpracování. Horní černé kartičky jsou opět z kolekce Kiwi Core Kit Project Life® Becky Higgins, kdy jedna je dozdobená zlatým chipboard srdcem (Hearts Gold Chipboard Shapes / Studio Calico) a druhá kartička je absolutně nedozdobená.
Bílý Mini sešítek z kolekce Heidi Swapp pro Becky Higgins (Mini Books Project Life® ) jsem doplnila samolepkami (Sheer Stickers Project Life® / Heidi Swapp) a datumem ( mini samolepky čísel z papírnictví). Uvnitř je popsaných osm stran vzpomínek na moji babičku.
Spodní kartička o velikosti 4x6 je vlastně mini složka, kterou jsem vytvořila z klasické scrapbook čtvrtky a uvnitř doplnila fotografiemi a navrchu fotografií, foto filtrem "love you" (Desktop Project Life Photo Overlays / Becky Higgins) a zlatým chipboard srdcem (Hearts Gold Chipboard Shapes / Studio Calico). Foto filtr jsem přilepila v místě kde je zlaté chipboardové srdce, tak aby lepidlo nebylo jinde vidět.

Máte také svůj project life či jiný papírový projekt o který se s námi chcete podělit a tím získat slevu 100,- Kč v našem e-shopu www.scrapylife.cz? Kontaktujte nás na info@scrapylife.cz

Hezký den,

Charlotta

Project life Week 1/2015

15. ledna 2015 v 11:46 PROJECT LIFE ALBUM
Přiznám se bez mučení, že zpracování prvního týdne tohoto roku pro mě byla taková osobní "challenge", chcete-li výzva!

Na začátku jsem si vybrala fialovou kartičku s již předtištěným textem "This will bet he best year ever!" (Studio Calico), která se mi líbila tak moc, že jsem ani moc nepřemýšlela nad její kombinací a tak nadešel problém, zvláště pak, když fialových kartiček mám všeho všudy jen tři kusy.
Nakonec jsem se rozhodla, že fialovou zkombinuji s růžovou a sytě žlutou. I to se později ukázalo jako problém - neměla jsem žádné vhodné kartičky velikosti 4x6. Poprvé přišla řada na bílé, kostičkované kartičky od Project Life Becky Higgins, které se prodávají v sadě asi po 100 kusech. Za pomoci vodových barev jsem se snažila vytvořit efekt tekoucí barvy v barevných odstínech, které jsem si předtím vybrala.
Již několikrát jsem při zpracování tohoto týdne překročila sama sebe. Poprvé, když jsem použila vodové barvy a podruhé při použití strukturovací barvy Gesso a šablon, pastu jsem dokonce zabarvovala barevnými spreji. Nejsem "patlací typ", prostě mi to nejde a hlavně jsem hned špinavá až za ušima. Nejsem vlastně vůbec tvořící typ - neumím si představit sebe samu, jak pro svůj project life designuju jednotlivé kartičky, ozdoby, atd. Já jsem přesně ten typ konzumenta, kterého má každá komerční firma ráda - kupuji již předem nadesignované kartičky, ozdoby, atd. Usmívající se

Tyto tři nadpisy jsem vytvořila pomocí již zmíněné strukturovací barvy Gesso a šablon. Gesso jsem dokonce zabarvovala barevnými spreji - fialovou a žlutou. K nadpisům jsem přidala chipboard (kartonové) hvězdičky (Studio Calico).

Jako základ titulní kartičky tohoto týdne jsem použila již předem natištěnou černo/bílou "JANUARY" (Coloring Cards Project Life® Heidi Swapp), kterou jsem doplnila částí barevné 3x4 kartičky (Studio Calico), kosočtvercové washi samolepky (Studio Calico) a wood veneer banner "SIMPLY perfect" (Studio Calico). Označení týdne je opět písmenky Studio Calico.

Všechny kartičky o velikosti 3x4 jsou od Studio Calico.
Na kartičce vlevo je nalepená malá čtvercová fotografie doplněná o krepový výřez domů (Studio Calico) který jsem ozdobila propisotem (rub-on) alá šití.
Předem natištěná kartička vpravo je doplněná jen o wood veneer ozdobu geotag.


Žlutá duhová kartička vlevo je ozdobena pomocí strukturovací barvy Gesso a šablony hvězd a přestříkaná perleťovým sprejem. Dále jsem opět doplnila krepový výřez domů (Studio Calico) který jsem ozdobila propisotem (rub-on) alá šití.
Kartička vpravo je doplněná jen o wood veneer ozdobu připevněnou pomocí sešívačky.

Kostičkovaná kartička o velikosti 4x6 na které jsem za pomoci vodových barev vytvořila efekt tekoucí barvy. Na takto připravený základ jsem nalepila fotografie (washi kolečka Studio Calico), nalepila samolepky písmen (Studio Calico) a dopsala text.

Za normálních okolností tvořím svůj týdenní project life poměrně rychle tj. cca 30 minut až max. hodinu, tentokrát jsem o dělala celý den - no prostě hrůza Usmívající se

Máte také svůj project life či jiný papírový projekt o který se s námi chcete podělit a tím získat slevu 100,- Kč v našem e-shopu www.scrapylife.cz? Kontaktujte nás na info@scrapylife.cz

Hezký den,

Charlotta

Project life host... Veronika

12. ledna 2015 v 9:29 | Veronika N. |  HOST SCRAPYLIFE
Dnešní příspěvek do kategorie Project Life zpracovala Veronika, která nám představí své krásné tvoření.

Na scrapbooking jsem přišla před pěti lety, když jsem chtěla vytvořit pěkné a netradiční svatební album. Když začal Project Life ráda jsem přešla na něj a od té doby (asi dva roky) se mi plní album jedna radost. Konečně mám důvod vyvolávat fotky a těšit se až je dám do alba a ještě doplním úžasnými kartičkami, ozdoby a nápisy. Spojili se tím tedy mé dvě velké záliby a to focení a tvoření. A můžu tak zdokumentovat náš život. Je to pro mě ta nejlepší relaxace.

Výhoda je, že si album mohou prohlížet i děti, jako ty naše a nemusím se bát, že ho zničí. Přinejhorším, když se stránka poničí tak se vymění jen jedna kapsa. Ale zatím kapsy a kvalitní album odolává všemu. I návštěvy si ho rádi prohlížejí, je to takové jiné a hezčí než klasické alba.
Svůj Project Life dělám trochu jednodušeji. Hlavní jsou fotografie, které doplním kartičky a trochu ozdobami (razítka, samolepky, washi pásky, výseky, overlays...) a to vše je v krásném albu. Ráda se dívám na tvorbu ostatních a tak doufám, že někoho potěší i ta moje.

Sady kartiček, které používám:
A další...
Všechny úpravy a koláže fotografií dělám jednoduše a celkem rychle na Ipadu. Moje oblíbená aplikace na koláže je Moldiv a na úpravy fotek Snapseed a Photogene. Na filtry a růžné "zkrášlování" mám ráda Rookie.

Děkujeme Veroniko za představení Vaší úžasné práce Usmívající se

Máte také svůj project life či jiný papírový projekt o který se s námi chcete podělit a tím získat slevu 100,- Kč v našem e-shopu www.scrapylife.cz? Kontaktujte nás na info@scrapylife.cz

Hezký den,

Charlotta


Project Life organizace

8. ledna 2015 v 12:51 AKADEMIE
Jak jsem se již na Facebooku zmiňovala, dnešní příspěvek bude o mém tvořícím hnízdě, kde především pracuji na svém Project Life albu.
Jedná se o nejmenší, ale nejsvětlejší kout naší domácnosti. Denním světlem jsem zhýčkaná tak moc, že hrozně nerada tvořím při umělém světle.
Vedle dlouhé rodinné knihovny, ze které jsem ukořistila dvě skříně, jsem si postavila malý stolek o velikosti 100 x 50 cm. Vzhledem k jeho velikosti jsem nucena mít ho neustále uklizený a tak mi velmi vyhovuje pojízdný vozík Raskog (Ikea), který je jako stvořený pro Project Life pomůcky.
Na vozíku Raskog mám vše co neustále používám při zpracování jednotlivých týdnů v mém Project Life albu.
V horním patře je plastová vložka (Ikea), ideální pro Project Life kartičky, které jsou rozřazeny abecedně dle Core Kitů od Becky Higgins. Taktéž tam vkládám aktuální/novinkové kartičky, které mám v plánu použít. Výrobu rozřazovačů jsem popsala ZDE. A samolepky 6x12 s ABC, Labels, atd.
Prostřední patro je určeno pro nejvíce používané ozdoby:
- ABC 123 (samolepky abecedy a čísel)
- ABC 123 chipboard (kartonové samolepky abecedy a čísel)
- LABELS (sešítky a archy papírových a samolepících etiket)
- LABELS print-outs (digital Studio Calico - ty co si koupím elektronicky a následně si je vytisknu na domácí tiskárně)
- VELLUM a RUB-ONS (vellumové ozdoby, obálky, atd a propisoty)
- WOOD VENEER big (velké dýhové výřezy)
- CHIPBOARDS (kartonové ozdoby)
- BITS-PIECES SETS (kolekce ozdob)
- ENAMEL (samolepící enamelky a kamínky)
- BADGE (odznaky)
- VISAČKY (ať už určené přímo pro Scrapbook či Project Life nebo ty z oblečení, které se mi líbí)
- SMASH CARD PADS (jiné PL kartičky a cedulky)
- MIX (nezařaditelné, ale potřebné)
Ve spodním patře jsou tři krabičky s víkem:
- PUNCHES (výsekové raznice)
- STAMPING (nejpoužívanější razítka a barvy - u mě jsou to roller razítka a černé razítkovací barvy)
- WASHI (ozdobné papírové pásky)
Na těchto uzavřených krabičkách mám položenou druhou plastovou vložku (Ikea) s Project Life kartičkama, tentokrát vlevo rozřazené dle barev (kartičky Studio Calico atd.) a další rozřazené opět abecedně dle Mini Kitů, Value Kitů atd. od Becky Higgins.
Zde vidíte obě dvě plastové vložky, kde jsou veškeré mé Project Life kartičky.
Můj mini stůl je v podstatě jen deska, tři mini zásuvky a prostor nad nimi. Ve volném prostoru mám řezačky (malá a velká Fiskars) a A4 vzorníky všech barevných inkoustů rozřazených dle výrobců a typů. První zásuvka obsahuje aktuálně používaná lepidla, tužky, tenké fixy, pravítka, řezáky, nůžky, atd. Ve druhé zásuvce mám Crop-a-dile, WeR kleště na kulaté rohy, krásnou kovovou krabici od mých oblíbených Tatranek plnou fixů a jiných per, čistidlo na razítka, momentálně používané spreje (Heidi Swapp), mokré a suché kapesníčky a gumové rukavice, když pracuji se spreji.
Jedna ze skříní obsahuje (shora dolů):
1.
Set plastových kapes Project Life Becky Higgins (namíchané)
Nedodělané Project Life album 2014
Rozpracované Project Life album 2015
Bílý kancelářský šanon s razítky v plastových kapsách na foto
Krabice sprejů
Krabice velkých barevných inkoustových polštářků
Průhledné plastové obaly na mini barevné inkoustové polštářky
2.
Kiwi (barevné) PL album a celá tato police je plná projektů, které čekají na zpracování či dopracování
3.
Výsuvný díl s pořadači (Ikea) je plný 12x12 papírů (rozřazené dle událostí - vánoce, narozeniny, děti, zvířata, atd., jednobarevné dle barev) ještě z doby kdy jsem dělala klasický Scrapbook
Pod 12 papíry jsou plastové boxy plné kytiček, atd. atd. atd. a malá papírová krabice s 6x6 papíry
4.
Níže je uložená velká bílá krabice MIX (nezařaditelné), v malé bílé jsou vodovky, akvarelové pastelky a v další bílé krabičce (na foto není vidět) jsou lepidla, lepenky, atd.
5.
Černé látkové šanony (uvnitř jsou plastové přihrádky) EMBELISHMENTS (ozdoby)
- Studio Calico
- Brads a Wood Veneer (sety hřebíčků témata a dýhové ozdoby)
- Color (veškeré kovové ozdoby rozřazené dle barev - sponky, hřebíčky, eyelets atd.)
- Steel a Buttons (veškeré kovové stříbrné, zlaté, bronzové ozdoby - sponky, hřebíčky, eyelets atd. a knoflíčky)
Vedle těchto šanonů je uloženo šití (Sew Easy, vyšívací šablony a bavlnky)
Druhá ze skříní obsahuje (shora dolů):
1.
- PŘÁNÍČKA (základy a obálky)
- ALBUM (korpusy na mini alba)
2.
- EMBELISHMENTS a PAPER DECO (papírové, látkové, atd. ozdoby)
- STUHY (rozřazené dle barev v sáčcích)
3.
- SAMOLEPKY, RUB-ONS, BORDERS
- ABC
4.
- Další výsuvný díl s pořadači (Ikea) je plný 12x12 setů papírů (paper pad)
- Níže je uložen Silhouette Cameo (tuto úžasnou vyřezávací mašinku moc nepoužívám, ale chci to napravit)
5.
- Sizzix Big Shot
- Krabice větší - nezpracované fotografie
- Krabice menší - vyřezávací šablony na Sizzix
6.
- WeR - CINCH 2 - strojek na kroužkovou vazbu a náhradní kroužky
- Vedle jsou Scrapbook knihy (AJ, ČJ) a Scrapbook časopisy

Když si to tu tak pročítám, musím vlastně uznat, že toho místa mám opravdu hodně a tak můžu všechny rodinné příslušníky ubezpečit, že už nic zabírat nebudu Usmívající se

Máte také svůj koutek o který se s námi chcete podělit a tím získat slevu 100,- Kč v našem e-shopu www.scrapylife.cz ? Kontaktujte nás na info@scrapylife.cz

Hezký den,

Charlotta


Vyhlášení soutěže - DECEMBER DAILY

6. ledna 2015 v 20:00 SOUTĚŽE

Do 5.1. 2014 20:00 jste nám mohla poslat Váš December Daily na info@scrapylife.cz a vyhrát krásnou project life novoroční cenu, kterou je sada výřezů Lucky Charm - Dear Lizzy.


Prohlédněte si dva krásné projekty, které nám poslala Jana a Míša - oběma moc děkuji a protože jsou pouze tyto dva projekty, odměním obě dvě! Gratuluji Usmívající se

Jana vytvořila:

Míša vytvořila:
Project life – Titulka 2015

3. ledna 2015 v 16:03 PROJECT LIFE ALBUM
Úvodní příspěvek tohoto roku bude o titulní stránce mého project life alba 2015. Nejprve bych vám, ale chtěla popřát vše nejlepší do Nového roku a moře času na tvoření Usmívající se

To jak si představuji své project life album na tento rok jsem se již zmiňovala v jednom u předešlých článků ZDE, tak uvidím, jak se mi to bude dařit.


Album jsem zvolila stejné jako v předešlých letech a to kroužkové D-ring černé s bílými puntíky z pevného kartonu se zesílenými kovovými rohy (Midnight Designer Album).

Plastové kapsy chci zkusit více druhů, ikdyž Design A bude stále můj základ. Na titulní stranu jsem zvolila 12 list plastových kapes Design A ze sady Photo Pocket Pages Gold Foil.


Stejně jako minulý rok jsem zvolila černo/bílo/zlatou barevnou kombinaci.

Kartičky jsou namíchané z Kiwi Core kit Project Life® Becky Higgins, Midnight Core kit Project Life® Becky Higgins, kartičky Studio Calico a foto filtry se zlatým potiskem z již zmiňované sady plastových kapes Photo Pocket Pages Gold Foil.

Ozdoby jsme zvolila jednoduché ve zlaté barvě: Studio Gold Teresa Collins, Chipboard ozdoby Studio Calico a zlatý rub-on (propisot) Studio Calico.

Kartička "Hello" ze sady Midnight Core kit Project Life® Becky Higgins dozdobená zlatým bannerem ze sady Studio Gold Journaling Labels (Teresa Collins) na kteý jsem nalepila rok 2015 (mini samolepky z papírnictví).

Kartička vlevo s citátem Alberta Einsteina ze sady Kiwi Core kit Project Life® Becky Higgins doplněná o zlatý rub-on (propisot) "noted:" Studio Calico.

Vlevo je puntíkatá kartička ze sady Midnight Core kit Project Life® Becky Higgins se zlatým rub-on (propisot) Studio Calico.
Kartička vpravo je ze sady Kiwi Core kit Project Life® Becky Higgins doplněná o zlatý rub-on (propisot) "awesome!" Studio Calico.

Poslední dvě kartičky na sebe navazují, i když jsou každá z jiné sady.
Vlevo je kartička z foto filtru se zlatým potiskem "make today great" ze sady plastových kapes Photo Pocket Pages Gold Foil na kterou jsem nalepila polovinu samolepící etikety ze sady Studio Gold Journaling Labels (Teresa Collins).
Druhá kartička "and then…" je ze sady Midnight Core kit Project Life® Becky Higgins na kterou jsem přidala zlatý rub-on (propisot) Studio Calico a nahoru jsem položila foto filtr se zlatým potiskem teček ze sady plastových kapes Photo Pocket Pages Gold Foil.

Přeji krásný den,

Charlotta