Prosinec 2014

Project life December Daily - Week 50

31. prosince 2014 v 12:25 PROJECT LIFE ALBUM
Dnes Vám představím zpracování svého druhého adventního týdne.

Použila jsem kolekci Merry & Bright (Pink Paislee) doplněné o kartičky ve velikosti 3"x4" z kolekce Midnight Core Kit Becky Higgins, které jsou v plastových kapsách Photo Pocket Pages K.


- detaily:


Kartička s označením "8" je ze sady Merry & Bright Countdown Cards stejně tak jako všechny ostatní kartičky o velikosti 4"x4". Na tuto jsem nalepila pomocí samolepící spirálky (Action Wobble Spring) siluetu jelena, soba či čeho, tak aby se hezky "kynklal", když se ho někdo dotkne. Nahoru jsem nalepila banner z té samé kolekce výřezů (Merry & Bright Ephemera Cardstock Die-Cuts w/ Glitter) a dozdobila kamínky (Magical Opaque Gems).

Na fotografii vlevo jsem nalepila pouze glitrované hvězdičky z kolekce výřezů (Merry & Bright Ephemera Cardstock Die-Cuts w/ Glitter).

Na předem natištěnou kartičku s černým stromkem a číslem "9" jsem pomocí 3D čtverečků nalepila výřez (Merry & Bright Ephemera Cardstock Die-Cuts w/ Glitter) a nahoru narazítkovala vánoční cesmínu (Good Cheer by Ali Edwards).

Titulní kartičku s označením týdne jsem zvolila ve velikosti 3"x4" z kolekce Midnight Core Kit Becky Higgins a na ni jsem pomocí sešívačky připevnila bílou visačku, které jsem vyměnila režný provázek za bílo/červený.
Na visačku jsem použila razítka (Good Cheer by Ali Edwards) a (Captured Moments Weekdays Clear Stamps by Kaisercraft).

Tuto kartičku jsem doplnila fotografií připevněnou pomocí dvou typů washi pásky a razítka (Good Cheer by Ali Edwards).

Fotografie o velikosti 4"x4" polepená samolepkou "Holiday" ze sady (Merry & Bright Black Word Glitter Stickers).

Kartička "12" doplněná o stříbrnou papírovou krajku, kterou jsem připevnila pomocí sponky na papír ve tvaru mašle (Christmas Story Decorative Paper Clips by Websters Pages) a razítkem (Good Cheer by Ali Edwards).

Přes fotografii vlevo je položen jen foto filtr ze sady (Overlay Value Kit by Project Life Becky Higgins).
Na kartičce vpravo s předem natištěným pozadím a "THIRTEEN" je nalepena fotografie připevněná pomocí dvou typů washi pásky.

I přes tuto fotografii vlevo je položen jen foto filtr ze sady (Overlay Value Kit by Project Life Becky Higgins).


Chcete se přidat? Pošlete nám do 6.1. 2014 20:00 Váš December Daily na info@scrapylife.cz Můžete vyhrát krásnou novoroční cenu, která se bude týkat jak jinak než project life. Vaše díla vystavíme na našem blogu a výherce bude náhodně vylosován 8.1.2014 za pomoci Random.org
Přeji krásný zbytek víkendu.

Charlotta

Zdroj foto: Scrapylife

Album z dovolené

27. prosince 2014 v 15:54 | Adéla |  HOST SCRAPYLIFE
Dnešní příspěvek do kategorie Scrapbook tvoření zpracovala Adéla, která vytvořila album z dovolené do kterého použila Tildy od Magnolia.

Pěkné odpoledne !
Dneska jsem si pro Vás připravila článek na výrobu alba z dovolené. Počasí tvoření přeje.

Na výrobu jsem použila:
- kartonové album
- sadu letních papírů
- razítka KETA, Magnolia
- barevné i černý inkoust
- dekorace - výseky, písmenka, kartičky KETA
- sada barevných popisovačů
- oboustranná lepící páska, 3D čtverečky

Toto album jsem se rozhodla pojmout trošku jinak a vyzkoušet zde techniku doodling. Jde o kreslení, čmárání a jednoduché kresbičky. Proto nemám celé stránky polepené papírem.


A teď již postup. Papíry jsem si nařezala o trošku menší než je velikost jednotlivých stránek. Ale na polepení jsem využila i zbytky nebo z nich udělala kartičky na dozdobení. Polepené stránky papíry, stačilo polepit fotografiemi, kartičkami na dopsání poznámek, dozdobit razítky KETA. Na některé stránky jsem použila i razítka od Magnolie, která jsem vybarvila fixami COPIC. Nakonec jsem se na stránkách pokusila o doodling.
Tady je moje menší ukázka z alba. Doufám, že se Vám článek líbil.
Adéla


Děkujeme Adélo za krásné zpracování.

Máte také svůj project life či jiný papírový projekt o který se s námi chcete podělit a tím získat slevu 100,- Kč v našem e-shopu www.scrapylife.cz?
Kontaktujte nás na info@scrapylife.cz

Hezký den,

Charlotta


Project life - přípravy 2015

11. prosince 2014 v 8:57 AKADEMIE
Je nejvyšší čas začít přemýšlet nad stylem Project Life alba na příští rok 2015!

Úplně na začátek jen v rychlosti - co je Project Life? Project Life je alternativní přístup k tradičnímu scrapbookingu, který před lety vymyslela Becky Higgins. V podstatě to je způsob uchovávání fotografií a vzpomínek v albu a ne jen v paměti počítače. Více o tom co je Project Life naleznete ZDE.


Na Blogu Scrapylife jsem publikovala článek ohledně příprav na Project Life 2014, kde najdete to, jak jsem si své album představovala minulý rok touto dobou.

Největší úkol, který mám teď před sebou je dodělat několik týdnů, které mi chybí v mém současném albu, ale to mi nebrání plánovat na příští rok J Ano, je to někdy obtížné držet krok a nebýt pozadu, ale když se podíváte zpět do vašich alb a vidíte ty vzpomínky a příběhy, které si můžete přečíst a připomenout, uvědomíte si, že to opravdu stojí za to.

Nyní si říkám, co bych měla a chtěla změnit na mém Project Life albu 2015.

Chci dělat stejně a vylepšit:
- 12" album - plánovala jsem černo/bílé pruhy, ale bude až po Novém roce L; nevím, jestli vydržím čekat
- dvě stránky na týden - stejně tak jako doposud
- jednoduchý styl - již několik let mám dva úžasné vzory Leena Loh a Ali Edwards
- používat různé sady kartiček Becky Higgins
- používat Ozdoby
- stále psát vlastní rukou
- psát více textu - aktuální záliby mého syna; co má a nemá rád; oblíbené postavičky, hračky, jídlo atd.
- opět zapojit více mého syna - Becky Higgins má ve svých produktech novinku Little Picasso Themed Cards, která se mi zdá k tomuto účelu ideální, ale i klidně jiné členy naší rodiny

Chci zkusit nově:
- více druhů plastových kapes, ikdyž Design A bude stále můj základ
- více černo/bílých fotografií, klidně i v kombinaci s barevnýma
- rovné rohy, ne jen ty zaoblené
- více čtvercových fotografií, ne jen ty obdélníkové

Určitě je toho mnohem víc, co mě časem napadne, ale o tom právě Project Life je. Je to život tak jak běží!

Pro všechny kdo čtou tento příspěvek, chci připomenout, že to co je zde uvedeno, jsou jen odpovědi na otázky, které dostávám v kombinaci s mými, které jsem měla, když jsem svůj Project Life před lety začínala. Všechny názory a myšlenky v tomto příspěvku jsou založeny na mé osobní zkušenosti. To, co funguje u mě nemusí nutně fungovat u vás. Project Life je o experimentování a o tom co se líbí vám.

A jak jsem se již včera zmínila, mám pro vás SPECIÁLNÍ NABÍDKU na www.scrapylife.cz


Všechny objednávky musí obsahovat TRIO:
- ALBUM (velikost 12x12)
- PL KARTIČKY - Becky Higgins (celé balení Core Kit nebo jen 1/3 sadu Core Kit)
- PLASTOVÉ KAPSY (malé nebo velké balení)

Nevybrali jste si z naší nabídky 12" ALBUMU? Již teď Vám můžu slíbit, že dalších 11 variant máme na cestě k nám do e-shopu www.scrapylife.cz! O naskladnění Vás budeme informovat na našem Facebooku.

A co vy? Máte plány, jak budete tvořit svůj Project Life příští rok? Podělte se s námi, ať se můžeme inspirovat navzájem.

Krásné tvoření,

Charlotta


Project life Week 49

8. prosince 2014 v 13:51 PROJECT LIFE ALBUM
První adventní týden je již za námi a já vám přináším svůj zpracovaný Project Life týden.

Jak jsem již psala v minulém příspěvku tento rok na svůj December Daily použiji kolekci Merry & Bright (Pink Paislee). Kartičky Merry & Bright Countdown Cards o velikosti 4"x4" jsou hlavním pilířem adventních týdnů v mém Project Life. Všechny tyto kartičky jsou černo/bílé s čísly od 1 do 24 a tak jsou kombinovatelné s jakoukoli barvou, kterou máte rádi. K tomu jsem změnila plastové kapsy 4"x4" (plastové kapsy 12 ks - Photo Pocket Pages K), tak aby vše dohromady pasovalo.

Čtvercové fotografie tisknu na své oblíbené fototiskárně Canon Selphy CP900 - buď na celou stránku (následně s toho je fotografie do kapsy 4"x4") nebo na polovinu stránky (následně s toho je fotografie do kapsy 3"x4") a tentokrát fotím hlavně pomocí mobilu iPhone 4S, kde je možnost fotit přímo čtvercové formáty. Pokud nemáte zařízení, které vám toto umožňuje, můžete si fotografie upravit třeba v programu Pickmonkey, který je zdarma k dispozici na internetu.

Fotografie vlevo je koláž čtyř fotografií vytvořená taktéž pomocí Pickmonkey.
Kartička "One" je doplněna o kartonový výřez s již předem natištěným textem ze sady Merry & Bright Ephemera Cardstock Die-Cuts w/ Glitter, která obsahuje 70 kusů různých ozdob. Doplnila jsem jen wood veneer (dýhovou) hvězdu.

Titulní kartičku s označením týdne jsem zvolila ve velikosti 3"x4" z kolekce Midnight Core Kit Becky Higgins, která bude mou doplňkovou kolekcí k těmto Adventním týdnům. Tuto kartičku jsem doplnila červenou etiketou Studio Calico digital na kterou jsem nalepila wood veneer písmena a číslice a datumy pomocí roller date stamp (Roller Date Stamp Project Life®).
Do vedlejší kapsičky jsem vložilo dvě glitrované vločky ze sady Merry & Bright Ephemera Cardstock Die-Cuts w/ Glitter a nasypala flitry DIY Shop Sequins, vše jsem pak zašila pomocí šicího stroje.

Další kartička z kolekce Midnight Core Kit Becky Higgins, kterou jsem doplnila fotografií a samolepkou vločky ze sady Merry & Bright Black Word Glitter Stickers.
Hned vedle je glitrovaný stromeček doplněný samolepícíma kamínkama Magical Opaque Gems.

Kartička s označením "4" je doplněná razítkem ze sady Pure Magic Ali Edwards (Technique Tuesday) nalepené pomocí 3D polštářků a flitry DIY Shop Sequins.

Kartička s označením "5" je doplněná razítkem ze sady This the Season Ali Edwards (Technique Tuesday) a wood veneer ozdobou.

Dvě navzájem se doplňující kartičky z kolekce Midnight Core Kit Becky Higgins, ozdobené fotografií, samolepkami ze sady Merry & Bright Black Word Glitter Stickers a červenou gitrovanou hvězdičkou z Merry & Bright Ephemera Cardstock Die-Cuts w/ Glitter.

Tuto kartičku z kolekce Midnight Core Kit Becky Higgins jsem nahoře ozdobila výřezy z Merry & Bright Ephemera Cardstock Die-Cuts w/ Glitter sady; narazítkovala čísla pomocí razítek ze sady Captured Moments Weekdays Clear Stamps; nalepila wood veneer označení roku a dopsala text.

Karička "Six" doplněna o fotografii; razítko z kolekce Abstract Art Stamps a wood veneer hvězdičky.


Přeji krásný zbytek víkendu.

Charlotta

Zdroj foto: Scrapylife

December Daily 2014

2. prosince 2014 v 14:39 PROJECT LIFE ALBUM
Už je to tu zase - blíží se Vánoce a s tím nám začínají poměrně náročné přípravy! Kdo by na ně chtěl zapomenout?!? Mrkající

Již minulý rok jsem vám přinesla příspěvek Co je December Daily a December Daily náměty a inspirace. Jak již název napovídá, jedná se o zachycení Vašich svátečních příprav, tradic a vůbec všeho s tím spojené. Tento rok si dokonce Ali Edwards (ta co DD = December Daily vymyslela), nechala tuto značku patentovat a tím zabránila všem firmám, aby vydělávaly na její myšlence.

Jak jste si již mohli všimnout v dalším mém příspěvku z minulého roku, já nezpracovávám December Daily tradiční, originální americkou metodou (tzn. samostatné album), ale začleňuji ho do svého project life alba, které dělám po týdnech.

Na tento rok jsem se rozhodla, že na svůj DD použiji kolekci Merry & Bright (Pink Paislee), zamilovala jsem se totiž do jejich kartiček Merry & Bright Countdown Cards o velikosti 4"x4", které jsou označeny 1-25 (25 nepoužiji Usmívající se). No a od toho se vše už odvíjelo - příslušné plastové kapsy 4"x4" (plastové kapsy 12 ks - Photo Pocket Pages K), barevnost a postupně jsem přidávala, co jsem měla po ruce.


Můžete zde vidět:
Ozdoby:
- samolepící kamínky - Magical - Opaque Gems
- vánoční sponky na papír - z kolekce Christmas Story Decorative Paper Clips (Webster`s Pages)
- mašle a provázky
- sequins neboli flitry DIY Shop Sequins (vynechala jsem ty zlaté)
- washi pásky
Razítka a razítkovací barvy:
- z kolekce Ali Edwards (Technique Tuesday) například Pure Magic
Sew Easy Template - vyšívací šablona a bavlnky (z galanterie)
foto filtry ze sady Overlay Value Kit
etikety - Studio Calico digital

Celé to bude laděné do červeno, zeleno, bílé barvy a sem tam nějaká třpytka.

Chcete se přidat? Pošlete nám do 5.1. 2014 20:00 Váš December Daily na info@scrapylife.cz Můžete vyhrát krásnou novoroční cenu, která se bude týkat jak jinak než project life. Vaše díla vystavíme na našem blogu a výherce bude náhodně vylosován 6.1.2014 ve 20:00 za pomoci Random.org

Přeji krásný den,

Charlotta

Zdroj foto: Scrapylife