Listopad 2014

ADVENTNÍ KALENDÁŘ 2014

30. listopadu 2014 v 14:17 AKCE & SLEVY

sledujte náš FACEBOOK a E-SHOP každý den od 1.12.-24.12.2014


Interaktivní karta fotoaparátu od Heidi Swapp Project Life®

25. listopadu 2014 v 11:05 HOST SCRAPYLIFE
Dnešní příspěvek je celý převzatý od úžasné designérky Heidi Swapp, která na svých stránkách představila jak použít interaktivní kartičku fotoaparátu.

Tento fotoaparát je v balíčku s dalšími třemi interaktivními kartičkami.


Heidi také přidala některé další doplňky z kolekce, kterou vytvořila pro Project Life® Becky Higgins jako jsou průhledné foto filtry se zlatým potiskem, které jsou součástí balení plastových kapes - Photo Pocket Pages Gold Foil.

Dále použila kartonové (chipboard) ozdoby ze sady Clear Overlay Value Kit; výřez "Smile" wood veneer ze sady Color Magic Value Kit a papíry ze sady Favorite Things 12×12 Paper Pad.

Nakonec stačí jen otočit kolem tak, abych se fotografie pohybovaly v čočce fotoaparátu!

Podívejte se na video manuál "jak na to", které Heidi natočila! Video najdete na konci její stránky.


Hezký den,

CharlottaMagnolia - Tilda a sob

21. listopadu 2014 v 11:47 | Adéla |  HOST SCRAPYLIFE
Dnešní příspěvek do kategorie Cardmaking zpracovala Adéla, která vytvořila přáníčko s Magnolia razítkem Tilda a sob (Tilda with Little Rudolph).

Krásný den milé tvořilky !

Byla jsem požádána, abych popsala výrobu svého přání ve stylu "Clean and simple".

Na toto přání jsem použila:
- základ přání
- razítko s motivem
- razítko s vánočním textem
- inkoust StazOn
- barevný inkoust na text
- inkoustové polštářky Distress (Vintage photo, Fired brick, Barn door)
- tenké štětečky
- kelímek s vodou
- razítkovací bloček
- akvarelovou čtvrtku
- perličky nebo kamínky
- 3D čtverečky
Samotná výroba přání je jednoduchá. Nejprve si otisknu razítko s motivem na akvarelovou čtvrtku. Použila své oblíbené razítko Tilda with little Rudolph. Teď přichází asi ta nejhorší fáze a to obstřihnutí motivu. Na razítkovací bloček si otisknu jednotlivé polštářky Distress. Na obličej jsem použila Vintage photo. Tenčím štětcem si namaluji linku u okraje obličeje. Vždy si namaluji jen kousek, aby barva nezaschla, pak by se těžko rozmývala. Poté druhý štěteček namočím do vody, je dobré si přebytečnou vodu utřít do papírové utěrky. A pomalu krouživými pohyby tenkou čáru roztírám směrem do středu obličeje. Stejně vybarvuji ruce, nohy i soba. Vlasy jsem vybarvila pouze odstínem Vintage photo. Když barva zaschla tak jsem ztmavila některá místa stejným odstínem. Silnějším štětcem jsem tmavší barvu rozmyla do ztracena. Základ oblečení tvoří barva Fired brick. Po uschnutí jsem použila odstín Barn door, který jsem opět rozmyla. Obrázek jsem nechala uschnout. Mezitím jsem si nachystala základ přání. Natiskla jsem si text červeným inkoustem a nalepila kamínky. Nakonec jsem Tildu nalepila na základ přání pomocí 3D čtverečků.


Doufám, že se vám článek líbil a přeji pěkné tvoření.
Adéla


Děkujeme Adélo za krásné zpracování.

Máte také svůj project life či jiný papírový projekt o který se s námi chcete podělit a tím získat slevu 100,- Kč v našem e-shopu www.scrapylife.cz?

Kontaktujte nás na info@scrapylife.cz


Hezký den,

CharlottaProject life - WEEK 33/2014

13. listopadu 2014 v 11:26 PROJECT LIFE ALBUM
K dnešnímu zpracování Project Life 33. týdne jsem si vybrala sadu kartiček Dear Lizzy Neapolitan Project Life® Becky Higgins.

Titulní kartičku jsem použila krásnou již předem natištěnou a jen doplnila banner, který jsem vystřihla z jiné kartičky této sady a prošila na šicím stroji - následně jsem ho pomocí nůžek zvlnila a nalepila. Dalším doplňkem je označení týdne pomocí bílého propisotu rub-on (Studio Calico) a žluté enamel samolepící srdíčko ze sady Twirly Girl (Chickaniddy Crafts) na plavkách.

Tyto předem natištěné a následně ručně upravené bannerky jsou pojícím prvkem tohoto týdne.

Dalším pojícím prvkem jsou razítka ze sady Prompts (Ali Edwards). Jako hlavní razítko jsem si z této sady vybrala slovo "currently" a u některých kartiček doplňovala i podtituly a texty "v současné době".
Na kartičce vlevo jsem mimo razítka doplnila ještě růžové enamel samolepící srdíčko ze sady Jubilee Mint (My Minds Eye).
Na kartičce vpravo je fotografie podlepená kartičkou zelenkavé barvy doplněná bannerem.

Předem natištěná kartička doplněná o banner.

Kartička o velikosti 4'x6', která představuje barevnou škálu Dear Lizzy Neapolitan Project Life® Becky Higgins kolekce na kterou jsem nalepila dvě fotografie (jedna je podlepená kartičkou žluté barvy), doplnila razítky (Prompts-Ali Edwards), zeleným enamel srdíčkem ze sady Twirly Girl (Chickaniddy Crafts). Na pravé straně je zasunutá část kartičky z téže kolekce na text.

Dvě kartičky doplněné o fotografie, text a razítka (Prompts-Ali Edwards).

Vlevo je předem natištěná kartička doplněná o banner a enamel samolepící srdíčko ze sady Jubilee Mint (My Minds Eye).
Kartičku vpravo jsem nemohla nepoužít - je krásná a jen jsem doplnila dvě razítka "life" a "story" a žluté enamel srdíčko ze sady Twirly Girl (Chickaniddy Crafts).

Výsledkem tohoto týdne je nebát se stříhat do již předem natištěných kartiček jednotlivých sad a využít jich klidně více najednou - nemá smysl nechávat si je na potom Mrkající

Máte také svůj project life či jiný papírový projekt o který se s námi chcete podělit a tím získat slevu 100,- Kč v našem e-shopu www.scrapylife.cz ?

Kontaktujte nás na info@scrapylife.cz


Hezký den,


Charlotta

Project life - WEEK 32/2014

7. listopadu 2014 v 6:50 PROJECT LIFE ALBUM
Při pátku jsem si pro Vás připravila trochu inspirace na víkendové tvoření.

K vytvoření 32. týdne mého Project Life alba jsem použila kartičky z novinkové sady LOVELY Mini Kit Project Life® Becky Higgins. Celá tato kolekce má nádherné syté, ale tlumené odstíny. Některé kartičky jsou doplněny o zlaté akcenty a jiné o embossování (vytlačované tvary a písmo).


Na titulní kartičce můžete vidět celou barevnou škálu tohoto LOVELY Mini Kit Project Life® Becky Higgins. Doplnila jsem jen dvě papírové etiket (Studio Calico digital) - na jednu z nich jsem nalepila označení týdne pomocí samolepící vellumové abecedy Wanderlust Sticker Book ABC (Studio Calico) a na druhou natiskla datum Roller Date Stamp (Becky Higgins od Heidi Swapp). Jako poslední jsem nalepila puffy sticker - měkkou samolepku ve tvaru kosočtverce (Studio Calico).

Kartička vlevo je jedna z mnoha embossovaných (vytlačované srdíčko) kartiček této sady, na kterou jsem doplnila zlaté propisotové, ozubené kolečko a banner "Stay true" (oboje Studio Calico).
Na duhou již předtištěnou kartičku jsem doplnila koláž fotografií vytvořenou pomocí mobilní aplikace Pic Jointer a následně vytiskla na tiskárně Canon Selphy CP900. Následně jsem doplnila zlatý propisot ve tvaru šipky a puffy sticker (Studio Calico).

Bohužel nejde z fotografie rozpoznat, ale toto je další z krásných embossovaných (vytlačovaný text) kartiček, kterou jsem doplnila o zlatý propisot ve tvaru fotoaparátu (Studio Calico) a samolepící enamel tečku.

Tentokrát embossovaná (vytlačovaný text) kartička o velikosti 4'x6' na kterou jsem pomocí sešívačky připevnila sponku na papír (Tchibo) a dolů přidala zlatý propisot ve tvaru srdíčka (Studio Calico).

Jak jsem již psala v úvodu, kartičky této kolekce obsahují i zlaté akcenty - na jednu z takových kartiček jsem nalepila fotografii s bílým rámečkem a přidala papírový banner s textem.

Kartička vlevo je přesně tak jak ji najdete v sadě LOVELY Mini Kit Project Life® Becky Higgins, nic jsem nedoplňovala.
Na druhou předem potištěnou kartičku jsem nalepila fotografii a puffy sticker (Studio Calico).

Opět nalepená koláž (tentokrát za pomoci tiskárny Canon Selphy CP900) fotografií na předem potištěnou kartičku, doplněná o zlatý propisot ve tvaru kolečka s letadlem a růžový propisot "REMEMBER" (Studio Calico).

Máte také svůj project life či jiný papírový projekt o který se s námi chcete podělit a tím získat slevu 100,- Kč v našem e-shopu www.scrapylife.cz ?

Kontaktujte nás na info@scrapylife.cz


Hezký den,

CharlottaVÝSTAVA KREATIVITY v DUBČI - 15.-17.11.2014

5. listopadu 2014 v 14:30 AKCE & SLEVY
VÝSTAVA KREATIVITY v DUBČI - 15.-17.11.2014
Srdečně Vás zveme na prodejní VÝSTAVU KREATIVITY v DUBČI kde nás najdete v budově ZÁKLADNÍ ŠKOLY - pokud se na výstavu chystáte a chcete si cokoli z našeho e-shopu objednat, máte možnost ušetřit na poštovném. Stačí udělat do 12.11.2014 objednávku, zvolit osobní odběr a do poznámky napsat VÝSTAVA KREATIVITY. Rádi Vám objednávku připravíme a v Dubči osobně předáme.
Těšíme se na Vás!