Říjen 2014

Project life - WEEK 31/2014

29. října 2014 v 10:32 PROJECT LIFE ALBUM
Je již na první pohled patrné, že zpracování tohoto týdne je tak trochu jiné - pravá strana je zkrácena o jeden sloupec kapes. Důvodem je, že tento týden si zasloužil více stran, které Vám představím na konci tohoto příspěvku.

Jako základ jsem použila mé stále asi neoblíbenější kartičky ze sady Midnight Core kit od Project Life® Becky Higgins. Na dozdobení jsem zvolila zlaté kartonové ozdoby Stars Gold Chipboard Shapes a Cameras Gold Chipboard Shapes (Studio Calico), vellumové ozdoby Die Cut Vellum Shapes (Studio Calico), průhledné samolepky Sheer Stickers Project Life®
(Becky Higgins od Heidi Swapp) a mnou často používané etikety (digital Studio Calico).

Jednoduše zpracovaná kartička ze sady Midnight Core kit od Project Life® Becky Higgins na kterou jsem nalepila čtyři fotografie s bílým rámečkem, doplnila zlatou kartonovou ozdobu fotoaparátu Cameras Gold Chipboard Shapes (Studio Calico), a oranžovou etiketu (digital Studio Calico) na kterou jsem napsala doprovodný text.

Titulní kartičku jsem tentokrát vytvořila v menší velikosti 3'x4' na kterou jsem nalepila vystřiženou část jiné kartičky "THIS WEEK" a doplnila zlaté kartonové hvězdičky Stars Gold Chipboard Shapes (Studio Calico), číslo "31" a šedou etiketu (digital Studio Calico). Na etiketu jsem natiskla datum pomocí razítka Roller Date Stamp (Becky Higgins od Heidi Swapp) a nalepila malou vellumovou samolepku "*" Sheer Stickers Project Life® (Becky Higgins od Heidi Swapp).

Tato kartička je vlastně fotografie vytištěná pomocí tiskárny Canon Selphy CP900, kdy jsem rohy "zakulatila" pomocí Corner Rounder Punch Project Life® Becky Higgins a jen doplnila zlaté kartonové srdíčko Hearts Gold Chipboard Shapes (Studio Calico) - bohužel se už nevyrábí a dvě etikety (digital Studio Calico). Na jednu z těchto etiket jsem nalepila vellumovou samolepku s textem Sheer Stickers Project Life® (Becky Higgins od Heidi Swapp).

Další kartička z kolekce Midnight Core kit od Project Life® Becky Higgins na kterou jsem nalepila tři fotografie s bílým rámečkem, doplnila zlatou kartonovou ozdobu fotoaparátu a hvězdičky (Studio Calico). Vellumovou ozdobu "A+" Die Cut Vellum Shapes (Studio Calico), kterou jsem přišila pomocí sešívačky a průhledné samolepky Sheer Stickers Project Life® (Becky Higgins od Heidi Swapp). Na označení měsíce jsem opět použila razítko Roller Date Stamp (Becky Higgins od Heidi Swapp).

Tyto dvě stránky jsou přídavkem k tomuto týdnu. Jedná se o plánky daných míst, kam jsem nalepila mini fotografie, které přibližují zážitky, které jsme tam prožili. Plánky jsem následně do jednotlivých kapes rozřezala.


Máte také svůj project life či jiný papírový projekt o který se s námi chcete podělit a tím získat slevu 100,- Kč v našem e-shopu www.scrapylife.cz ?

Kontaktujte nás na info@scrapylife.cz


Hezký den,

Charlotta
SDÍLEJTE a VYHRAJTE se Scrapylife

17. října 2014 v 12:17 AKCE & SLEVY
pro více informací klikněte na obrázek

Project life - WEEK 30/2014

13. října 2014 v 9:32 PROJECT LIFE ALBUM
Dnes vám představím zpracování project life 30. týdne na který jsem použila Gold Foil a Color Magic Value Kit. Tyto sady vytvořila Heidi Swapp pro Project Life® Becky Higgins.
Vzhledem k tomu, že je v tomto týdnu poměrně dost zlaté barvy vše ostatní jsem zvolila v jemnějším rázu.
Na titulní kartičku jsem přidala jen chipboard (kartonový výsek) s datumem a na označení týdne jsem použila má oblíbená samolepící vellumová písmenka ze sady Wanderlust Sticker Book ABC (Studio Calico).

Vlevo je kartička ze sady Gold Foil Value Kit, kterou jsem doplnila pouze o růžové chipboardové srdíčko z téže sady.
Vpravo je srdce z hrubé látky již předem nalepené na kartonu z kolekce Color Magic Value Kit. Ikdyž se dá různě barvit já jsem ho nechala přírodní a jen nalepila chipboardovou ozdobu "XOXO" z Gold Foil Value Kit.

Pravá kartička je klasická strukturovaná čtvrtka ve velikosti 3x4 inch nastříkaná zlatým Color Shine od Heidi Swapp z kolekce Project Life® Becky Higgins na kterou jsem nalepila fotografii s bílým rámečkem.

Další použití zlatého Color Shine od Heidi Swapp z kolekce Project Life® Becky Higgins - tentokrát jsem ho použila na bílé kartičky ze sady Color Magic Value Kit. Většina kartiček z této sady má na sobě výseky a vodoznaky, které po použití jakékoliv barvy vyplynou na povrch.
První kartička má jako vodoznak nápis "Love you" a předvyseknutá srdíčka do kterých jsem propletla chipboardovou šipku a nalepila diamant ze sady Gold Foil Value Kit.

Druhá použitá kartička má jako vodoznak kolečka a předvyseknutý nápis "My heart" vše jsem pak doplnila o chipboard srdíčka a nápis "love" ze sady Gold Foil Value Kit.

Opět další tvar z hrubé látky, který je již předem nalepený na kartonu z kolekce Color Magic Value Kit na který jsem nalepila chipboardové ozdoby ze sady Gold Foil Value Kit.
Druhá kartička je ze sady Gold Foil Value Kit doplněná o chipboardovou ozdobu.

Základ této kartičky je ze sady Gold Foil Value Kit doplněný o fotografii a chipboardové ozdoby.

Poslední detail je kartička ze sady Gold Foil Value Kit s již předem natištěným, zlatým nápisem "adore" doplněná o samolepku ze sady Icons Outline Stickers od Heidi Swapp pro Project Life® Becky Higgins. Tyto samolepky jsou silikonové bez výplně a dají se různě stříhat, ozdobovat atd.

Máte také svůj project life o který se s námi chcete podělit a tím získat slevu 100,- Kč v našem e-shopu www.scrapylife.cz ?
Kontaktujte nás na info@scrapylife.cz

Hezký den,


Charlotta

NOVINKY

13. října 2014 v 7:33 DOPORUČUJEME
NOVINKOVÉ ZBOŽÍ probíhá celním odbavením - o dalším kroku Vás budeme informovat.
Sledujte nás na www.scrapylife.cz!1.11.2014 – ADVENTNÍ KALENDÁŘ – kurz pro začátečníky i pokročilé

8. října 2014 v 8:17 DOPORUČUJEME


Začátečníci i pokročilí, přijďte si s námi vytvořit krásnou vánoční dekoraci nebo i dárek pro Vaše blízké v podobě adventního kalendáře plného zajímavých detailů, svátečních scrapbookových papírů a ozdob z novinkové vánoční sady Candy Cane Lane od Teresa Collins!

Během adventu si můžete kalendář průběžně doplňovat fotografiemi, texty a následně si ho po svátcích vložit do Vašeho Project Life nebo ho přímo využít jako mini album.

Téma: Adventní kalendář
Datum: 1.11.2014 (sobota)
Čas: 9:00 - cca 13:00
Místo konání: Jindřišská 898/11, Praha 1 (1.patro)
Počet míst: je omezený pro maximálně 10 osob

Budeme využívat různé techniky od horkého embosování, embossování pomocí Sizzix strojku přes razítkování a spoustu jiného.

V ceně kurzu je kompletní materiál na výrobu adventního kalendáře:
 • materiál na minimálně 24 listů a cedulek
 • čísla 1-24 na označení dnů
 • 3D samolepící čtverečky
 • wood veneer (dýha) ozdoba
 • samolepky 6`x12`
 • sequins (flitry)
 • papírové výřezy
 • brads (ozdobné svorky)
 • stojánek a knihařský kroužek
 • mašle
K dispozici vám bude:
 • sizzix Big Shot + embosovací kapsy
 • vyřezávací šablony - PL cards, tags, čísla atd.
 • embossovací prášky + embossovací medium
 • razítka s tématem zima, vánoce, atd
 • razítkovací barvy
 • washi pásky
 • crop a dile (děrovačka)
 • corner chomper (kleště na rohy)
 • roller razítka
Přineste si sebou:
 • vlastní řezačku či nožík s podložkou (pokud používáte)
 • nůžky
 • lepidlo
 • embossovací pistoli (pokud máte, na místě bude jedna k dispozici)
 • sešívačku s drátky
 • pomůcky, které ráda používáte
 • pokud chcete vkládat fotografie, nezapomeňte si je vzít sebou, ale nejsou podmínkou. Adventní kalendář bude situovaný na výšku, kdy největší formát bude 4`x6` (10x15 cm)
Bonus:
 • 10% SLEVA na osobní nákup z nabídky Scrapylife obchodu během kurzu
 • LOSOVÁNÍ výherkyně z účastnic kurzu - VÝHRA novinková vánoční sada razítek od Teressa Collins
 • během kurzu Vám budou k dispozici nealkoholické NÁPOJE
Počet míst je omezený na maximálně 10 osob!
 • Rezervaci proveďte formou nákupu kurzu v e-shopu
 • Způsob dopravy zvolte "OSOBNÍ"
 • Způsob platby "PŘEVODEM NA ÚČET"
Objednávat můžete na www.scrapylife.cz

Těším se na Vás,

Charlotta


Foto: Teresa Collins

A different kind of blog hop... / BLOG HOP trochu jinak…

7. října 2014 v 8:42 AKADEMIE
A different kind of blog hop... / BLOG HOP trochu jinak…

Jsem další z poctěných, která se nadšeně účastní celosvětové akce Blog Hop trochu jinak… / A different kind of blog hop...!
Pokud se ještě najde někdo kdo o tomto blog hop neslyšel, jedná se o představení tvorby jednotlivých tvořilek, které pak následně nominují další, aby se zúčastnily.
Mě osobně nominovala jedna z nejlepších COPIC KOUZELNIC, kterou v České republice znám - Kiarko, děkuji Usmívající se
I am another honored person, who enthusiastically participate in a global event A different kind of blog hop ...!
If there still someone who never heard about this blog hop its an introduction of crafters work, who nominate others to attend.
I have been nominated by one of the most talented COPIC MASTER among the Czech Republic I know - Kiarka, thank you Usmívající se

1. Na čem právě pracuji? / What am I working on right now?
Vzhledem k tomu, že provozuji Project life, Scrapbook a Cardmaking e-shop je toho hodně na čem právě teď pracuji.
V prvé řadě je to Project life album 2014, které se snažím každý týden pravidelně tvořit. Pravdou je, že letní prázdniny mi v tom trochu bránily, ale hlavu si z toho moc nedělám - důležité je, že podklady mám a krásné vzpomínky s mou rodinou také J
Dále jsem se rozhodla, že vytvořím Project Life album prvního roku svého syna, kterému je v současnosti 5 let. Jako základ na toto album mám připraven Baby Core Kit od Project Life® Becky Higgins.
Každý rok tvořím Školkové album pro svého syna, které bude také k vidění na Blogu Scrapylife.
Také jsem se rozhodla, že absolvuji kurz Copic Markers for Card Makers, který v současné době probíhá, a musím říci, že je opravdu úžasný.
A v neposlední řadě to je příprava, v době publikování tohoto příspěvku již aktuální záležitost, a to První rok Scrapylife! Oslava bude probíhat během celého měsíce října v podobě slev v e-shopu Scrapylife, osobních setkáních a jiných zajímavých akcí. Sledujte www.scrapylife.cz
Due to the reason I am operating the Project Life, Scrapbook and Cardmaking e -shop there is a lot projects I'm working on right now.
First of all, it's Project Life album 2014, which I try to work on every week. The truth is that the summer vacation makes it little bit difficult, but I am not stressful about it - it is important that I have the material to work with and that I have beautiful memories with my family J
Next, I decided to make a Project Life album of my son`s first year, who is 5 years old, now. As a base for this album I am using Baby Core Kit from Becky Higgins Project LIFE®.
Every year I make my son's Kindergarden album, which you will be able to see on the Scrapylife blog.
I also decided to take an online course of Copic Markers for Card Makers, which is currently available, and I have to say it is really amazing .
And last but not least, it is at the preparation, in time of publition of this post already an actual issue - first year of Scrapylife! The celebration will take place throughout the whole month of October in the form of discounts in e -shop Scrapylife, personal meetings and other exciting events. Watch us on www.scrapylife.cz!
2. Jak dlouho mi trvá vytvořit projekt? / How long does it take me to create a project?
V případě dvoustrany mého Project Life týdne se jedná o cca hodinu + čas na "uležení". Pokud tvořím celé album najednou, dá se to počítat i na týdny.
In case of Project Life week (two pages) it`s about an hour + time "to settle down". If I create a whole album at once it can be counted on for weeks.

3. Co jsou právě teď mé nejoblíbenější věci, které používám k tvorbě? / What are my favourite things to create with at the moment?

Project life kartičky - hlavně ty od Becky Higgins a Studio Calico
Tiskárna Canon Selphy CP900
Řezačka Fiskars (malá)
Corner Rounder Punch Project Life® Becky Higgins nebo kleště na rohy (WeR Corner Chomper 1/4 a 1/2")
Popisovač 0,25 od Copic
Datumovky - jakékoliv rotační
Razítka - nejraději mám ty od Ali Edwards a Studio Calico
Lepidlo v roleru - nejvíce mi vyhovuje to z DM drogerie a 3D samolepící čtverečky
Ostatní bez čeho se neobejdu a můžete to najít skoro na každé stránce, kterou udělám, jsou:
Samolepící abecedy a čísla - všech možných velikostí, barev a typů - nemám jich nikdy dost
Journlingové samolepící i nelepící etikety - můžete je mít již potištěné, různě ozdobené anebo si je můžete přizpůsobit k obrazu svému pomocí washi, brads, sprejů, razítek atd - především ty od Studio Calico digital
Ploché ozdoby (die cuts - papírové výřezy) - lze s nimi ozdobit volná místa journalingových kartiček a fotografií za pomoci lepidla, 3D samolepících čtverečků, sešívačky nebo klidně přišít pomocí šicího stroje
Vystouplé ozdoby (kartonové výseky, badges-odznaky, brads-svorky atd.)
Velumové doplňky - líbí se mi, jak dokáží doplnit a nezakrýt
Wood veneer - dřevěné tvary ale i kartičky na které tisknu razítky, píšu i lepím
Poslední a nezbytnou součástí mého project life je vše co mě nebo někoho z mé rodiny zaujme. Můj syn mě zásobuje až až; od obalů od lízátek, letáků, obrázků co namaloval až klidně po dřívka ze zmrzliny, atd. - vždy říká "maminko tohle si musíš schovat do Project life". Bohužel si i velmi často pamatuje, co mi dává a pak se mě ptá, kam jsem to jen v tom albu dala J
Co se týká barvy tak je to v současnosti hodně zlatá.

Printer Canon Selphy CP900
Paper Trimmer Fiskars (small)
Corner Rounder Punch Project LIFE® Becky Higgins or WER Corner Chomper 1/4" and 1/2"
Marker by Copic Marker 0.25
Mini stapler
Roller stamps
Stamps - I prefer those from Ali Edwards and Studio Calico
Roller glue from DM drugstores and 3D adhesive squares
Others which I can not live without and you can find it on most of my page are:
Self-adhesive letters and numbers - all sizes , colors and types - never enough
Labels - especially those from Studio Calico digital
Die cuts, Chipboards, badges, etc.
Vellum die cuts
Wood veneer shapes
Last and necessary part of my project life is everything which is in any connection to my family. My son feeds me up; from packaging from lollipops, flyers, pictures he ever painted to the sticks from ice cream, etc . - he always says "Mommy, this is for your Project life". Unfortunately, he also remembers very often what he gives me and then asked me where it is in the album.
As for the color it's currently a lot of gold .


4. Jak vypadá tvůj kreativní proces? / How does my writting/creating process work?
Jako podklad používám vždy plastové desky (většinou Design "A" Project Life® Becky Higgins) na které si rozložím dané fotografie. Následně se rozhodnu jak velké a barevné kartičky použiji. Postupně přidávám ozdoby jako například wood venner (dýha), labels (etikety), vellumové ozdoby a drobné samolepky se slovy, atd. Poté začínám skládat jednotlivé kartičky dohromady, přidávat texty a někdy i měnit předešlé nápady za ty nové. Jakmile mám celou dvoustranu týdne hotovou, dám ji stranou a třeba se k ní za hodinu (někdy i další den) vrátím a vše znova okouknu, zda se mi to takto líbí, popřípadě něco doplním.
I always use the plastic pockets (mostly Design "A" Project Life® Becky Higgins) as the base on which I spread the photos. Next, I decide how large and what color cards I use. Than I add decorations such as wood veneer, labels (labels) vellum ornaments and the little tiny stickers with the words, etc. Then I start putting the cards together, add text and sometimes even change previous ideas for new ones. Once I have finished the whole two pages of a week I put it away and let it be for an hour sometimes even to the next day and come back again, whether I like it that way, or not.


5. Jak a čím se inspiruješ? / How do I become inspired and stay inspired?
Inspiruje mě v podstatě vše, co kolem sebe vidím - situace, slova, barevné kombinace, materiál, obrázky atd. Sleduji Instagram, Pinterest, mé oblíbené blogerky a umělkyně nejen s papírem.
The inspiration is basically everything I see around me - the situation, words, color combinations, materials, pictures etc... Following Instagram, Pinterest, my favorite bloggers and artists not only with the paper.

6. Jaký je tvůj osobitý styl? / What is my signature style?
Svůj osobitý styl bych označila za jednoduchý svým vzhledem i samotnou prací na něm.
I would say, that my signature style is simple in appearance as well as the actual work on it.


Na příští týden Blog Hop trochu jinak… jsem si pro vás dovolila oslovit Petru Corcoran! Připadá vám její jméno české? Ano, Petra je dcerou českých emigrantů do Austrálie a světově uznávanou dámou svého koníčku. Dle práce, kterou mám možnost u této talentované dámy sledovat, byla například součástí creative teamu Becky Higgins atd.
Dalším opravdu talentovaná dáma, stejně tak jako moje nekonečná inspirace je Leena Loh! Leena je také známá jako Findingnana .
At next week's A different kind of blog hop ...! I kindly ask Petra Corcoran! Did you find its a Czech name? Yes, Petra is the daughter of Czech immigrants to Australia and World known crafting lady. According this talented lady's work I have the chance to watch she was for example a part of the Becky Higgins Creative team, etc.
Another realy talented lady as well as my never ending inspiration who I ask is Leena Loh! Leena is also known as Findingnana.

Petro a Leeno, děkuji, že jste souhlasily s mou nabídkou být dalším kdo se představí v Blog Hop trochu jinak…!
Petra and Leena, thank you so much you agreed to be a part of A different kind of blog hop...! It realy means a lot to me Usmívající se

Přeji krásný tvořivý den,

Charlotta