Červenec 2014

Project life - WEEK 23/2014

31. července 2014 v 7:59 PROJECT LIFE ALBUM
Tento týden Vám představím jednoduše zpracovaný "WEEK 23".

Většina použitých kartiček je ze sady Midnight Core kit od Project Life® Becky Higgins a dvě vellumové ze sady Sheer Metallic Albums Made Easy Card Set (WeR).

Netypickým prvkem tohoto týdne je, že jsem nepoužila klasické označení týdne v levém horním rohu. V této kapse jsem použila vellumovou kartičku se stříbrným nápisem ze sady Sheer Metallic Albums Made Easy Card Set (WeR), kterou jsem už nijak nezdobila.

Dále jsem využila dvě sady razítek (Studio Calico) které jsem razítkovala oranžovou barvou Hero Arts; badges od Studio Calico a další "Good Times" ze sady Daily Flash Good to Go Tin Pins Adhesive Metal Badges (October Afternoon);vellumové doplňky ze sady Hey Boy! (Basic Grey) a jiné.

Kartičku ze sady Midnight Core kit od Project Life® Becky Higgins jsem ozdobila razítky (Studio Calico) a nalepila vše říkající rámeček od Wycinanka.

Na netradiční označení týdne bez datumů jsem použila kartičku ze sady Midnight Core kit od Project Life® Becky Higgins a přidala samolepící abecedu Snippets Chip Thickers Alpha Stickers Charcoal (Studio Calico).

Tuto kartičku ze sady Midnight Core kit od Project Life® Becky Higgins jsem doplnila o fotografii, kterou jsem podlepila vellumovou kartičkou o velikosti 3'x4'ze sady Chic Tags. Natiskla razítka srdíček a sešívačkou připevnila vellumovou etiketu "You & Me" ze sady Hey Boy! (Basic Grey).

Zde jsem využila dvě kartičky ze sady Midnight Core kit od Project Life® Becky Higgins a jen nalepila fotografii o velikosti 3'x4' s bílým rámečkem.

Vellumová kartička o velikosti 3'x4'ze sady Sheer Metallic Albums Made Easy Card Set (WeR) polepená flitry (sequins) kytiček.

Poslední kartička tohoto příspěvku je opět ze sady Midnight Core kit od Project Life® Becky Higgins polepená částí kartičky ze sady Mini Placemats Die-Cut Cardstock Cards FAVORITE (Jillibean Soup). Tyto kartičky jsou již předem vyřezané a jsou skvělým oživením jakéhokoli projektu. Vše jsem doplnila razítky (Studio Calico).

Máte také svůj project life či jiný papírový projekt o který se s námi chcete podělit a tím získat slevu 100,- Kč v našem e-shopu www.scrapylife.cz ?

Kontaktujte nás na info@scrapylife.cz


Hezký den,

Charlotta

Project life Baby Core Kit

21. července 2014 v 9:22 DOPORUČUJEME
Dnes jsem do e-shopu exklusivně naskladnila sice starší edici Project Life Baby Core Kitu, ale myslím, že velmi oblíbenou a to především u těch co chtějí zachytit první rok svého potomka.

Chystáte se dělat album svého dítěte od prvních chvil jeho narození ba i před? Máte kamarádku, které by se toto album líbilo jako dárek? Máte už "odrostlé" děti, ale i přes to chcete zachytit jejich dětství? Chcete si udělat album svého narození?Baby Core Kit je ideální sada k tomu, aby se takové album dalo bez problémů vytvořit! J

Ti co už děti mají, ví, že by se dalo vyplnit nespočet stran alba třeba tím, jak miminko leží poprvé ve své postýlce, první úsměv, atd. Já osobně mám takových fotografií svého syna "poprvé" stovky! Tato sada vás vede tím, abyste vyprávěli příběh s konkrétními okamžiky.

Co k tomu potřebujete?
- Baby Core Kit
- Album
- Sada plastových kapes
- Fotografie (aby se vešly do kapes o velikosti 4x6 a 3x4)
- Pero


Všechny kartičky jsou oboustranné ve žluto/šedé barvě. Ideální je rozmístit si kartičky na velkou plochu kde si je roztřídíte a následně vkládáte do kapes alba. Baby Core Kit je seskupen na několik sekcí, jako je například před otěhotněním, těhotenství, narození-první dny, měsíce od 1-12.

Hezky zpracované video o tomto Project Life Baby Core Kitu je třeba to: https://www.youtube.com/watch?v=PUuVxM-wj0c#t=170

nebo

krok za krokem v obrázcích na Blogu Becky Higgins: http://beckyhiggins.com/how-to-set-up-a-baby-album/

Edice je dostupná pouze do vyprodání zásob.

Hezký den,


Charlotta

Project life - WEEK 22/2014

15. července 2014 v 9:57 PROJECT LIFE ALBUM
Tento týden vám představím zpracování project life týden ke kterému jsem přidala "insert" v podobě části plastové kapsy Becky Higgins (typ D).


Vzhledem k tomu, že z dětského dne jsem měla hodně fotografií, které jsem chtěla použít, rozhodla jsem se věnovat samotnému 22. týdnu pouze jednu stranu (vlevo) a zbytek již zmiňovanému dětskému dni.Při zpracování jsem použila hlavně žluté kartičky ze sady Sunshine Core kit Project Life® Becky Higgins a zelená písmenka (Doodlebug Limeade TEENSY TINY ALPHA). Mimo to jsem tento týden nic moc nezdobila a tak přidávám jen dva detaily samotných kartiček.


Na titulní kartičku tohoto týdne jsem použila bílý papír (4"x6"), kterého jsem zaoblila rohy pomocí Corner Rounder Punch Project Life® Becky Higgins, nalepila kartičku o velikosti 3"x4" ze sady Sunshine Core kit Project Life® Becky Higgins, nalepila písmenka "WEEK 22" (Printshop Thickers Alpha Stickers Doodle Black) a etiketu (Studio Calico digital). Důvodem proč je etiketa rozříznutá a jakoby prochází papírem je má chyba (datum jsem natiskla špatně a tak na řadu přišly nůžky) Usmívající se


Druhý detail tohoto týdne je vítaně spojení dvou 4"x6" kartiček ze sady Sunshine Core kit Project Life® Becky Higgins, které jsem uřízla na požadovanou velikost a polepila obrázkem, přidala text psaný rukou a jméno pomocí zelených písmenek (Doodlebug Limeade TEENSY TINY ALPHA).

Máte také svůj project life či jiný papírový projekt o který se s námi chcete podělit a tím získat slevu 100,- Kč v našem e-shopu www.scrapylife.cz ? Kontaktujte nás na info@scrapylife.cz


Hezký den,

Charlotta


Project life rozřazovače + NÁVOD

10. července 2014 v 13:53 AKADEMIE
Dnešní příspěvek je návodem na výrobu rozřazovačů a tím pádem tak trochu nahlédnutí na to jak skladuji své project life kartičky, aby pro mě byly co nejpřehlednější.


Doposud jsem je skladovala v originál krabicích Core kit od Project Life® Becky Higgins (to jsou ty sady po 616 kartičkách).

A co se nestalo! Prostě jsem také propadla kouzlu pojízdného vozíčku Raskog (Ikea) a k němu se úžasně hodí plastová krabička Antonius (Ikea) s pěti přihrádkami. Když se člověk podívá na web může najít neskutečně mnoho možností jak tuto plastovou krabičku využít a já vám chci dnes představit to moje využití.

Rozhodla jsem se, že své rozřazovače chci mít alespoň trochu odolné, což kus kartonu moc nesplňuje. Možná ano, když ho před vysekáváním na Envelope Punch Board přelepíte třeba Washi páskou nebo stačí pouze široký pruh lepenky. Já se rozhodla pro silnější průhlednou folii, kterou jsem si uřízla ve dvou velikostech 4,5'x6' a 3'x4,5' (tu druhou jsem pak malinko zmenšila na cca 2 ¾'x4,5').

A teď se dostáváme k samotnému vysekáváním na Envelope Punch Board což je úžasná multifunkční pomůcka, která vám pomůže vytvořit jak zde zmiňované rozřazovače, obálky, krabičky a mnoho jiného. Na YouTube toho opravdu najdete mnoho.

Každý má svůj postup jak docílit toho co potřebuje vytvořit, já na své rozřazovače zvolila následující pomůcky a postup:

U kartičky o velikosti 4,5'x6' jsem první výsek udělala zleva jak vidíte dle červené šipky na obr.č.1 a druhý výsek vznikl tak, že jsem kraj kartičky jen posunula ke 3' (červená šipka na obr.č.2) a opět vysekla.

Následně jsem krajní kusy odřízla (viz. červené linky na obr.č.1) a vznikl rozřazovač 4,5'x6' (obr.č.2) na větší kartičky.
U kartičky o velikosti 3'x4,5' jsem první výsek udělala zleva jak vidíte dle červené šipky na obr.č.1 a druhý výsek vznikl tak, že jsem kartičku otočila a opět udělala výsek zleva (červená šipka na obr.č.2).
Následně jsem krajní kusy odřízla (viz. červené linky na obr.č.1) a vznikl rozřazovač 3'x4,5' (obr.č.2) na menší kartičky.
Nakonec jsem u všech rozřazovačů zaoblila spodní rohy (viz. červená šipka na obrázku).


Zde můžete vidět některé mé rozřazení.
Kartičky řadím:
- dle sady - Jade, Midnight, Sunshine, Strawberry, aj.
- dle barev (ty co nejsou ze sady) - Yellow, Orange, Pink, Red, aj. (používám anglická označení)
- dle setů - pondělí-neděle; ráno/poledne/večer; aj.
- jiné - Cut Outs (vyřezávané), Maps (mapy), Wood (vzor dřeva), Vellum (pauzák), aj.


Hezký den,

Charlotta

Project life - WEEK 21/2014

9. července 2014 v 10:57 PROJECT LIFE ALBUM
Dnešní příspěvek jsem po technických komplikacích konečně dotáhla ke zdárnému konci. Uffff!

V celém tomto týdnu jsem použila hlavně zlatou barvu a vellum (pauzovací papír) vše pak doplnila o project life kartičky různých designérů.

Zlatý výřez "best day ever" je vytvořen pomocí řezacího plotru Silhouette Cameo.

Na titulní kartičku tohoto týdne jsem použila vellumovou kartičku s již natištěným ornamentem ze sady Sheer Metallic Albums Made Easy Card Set, kterou jsem dozdobila o samolepící písmenka ze sady Cork Stickers (Studio Calico), dřevěný "Status" nápis (Studio Calico), zlatý kartonový fotoaparát Cameras Gold Chipboard Shapes (Studio Calico) a papírový banner se srdíčkem (Studio Calico).

V e-shopu www.scrapylife.cz nabízíme ½ sady (35 ks) Sheer Metallic Albums Made Easy Card Set za úžasnou cenu 89,- Kč

Tuto fotografii jsem nalepila na bílou kartičku o velikosti 3"x4" kde jsem rohy zaoblila pomocí Corner Rounder Punch Project Life® Becky Higgins a doplnila zlaté kartonové srdíčko Hearts Gold Chipboard Shapes (Studio Calico).
Druhá kartička je celá předtištěná včetně zlatého metalického obdélníku do které jsem jen nalepila nápis "SMILE" samolepící písmenky ze sady Cork Stickers (Studio Calico).

Bílý základ kartičky u které jsem opět rohy zaoblila pomocí Corner Rounder Punch Project Life® Becky Higgins, nalepila dvě fotografie a doplnila odříznutý kousek "overlay" (foto filtr) "MY DAY", zlatý papírový banner "Today I am" (Studio Calico) a samolepící čísla "36".

Na bílou kartičku o velikosti 4"x6" jsem nalepila fotografii a doplnila o papírovou visačku (Cut & Paste - Bits Die Cut Tags - Scraps - Amy Tan) s "vyděrovaným" motivem šipky který jsem vyšila zelenou bavlnkou, papírový výsek fotoaparátu kde jsem do středu nalepila zlatou kartonovou hvězdičku Stars Gold Chipboard Shapes (Studio Calico) a papírový banner "Hello" (Studio Calico). Na text jsem použila výřez project life kartičky "REMEMBER THIS" ze sady Midnight Core kit od Project Life® Becky Higgins.

Na bílý základ jsem nalepila část vellumové kartičky s již natištěným textem a květinami ze sady Sheer Metallic Albums Made Easy Card Set, kterou jsem dozdobila zelenými, samolepícími enamel tečkami ze sady Basics (Basic Grey).

Fotografie je nalepená na project life kartičce ze sady Jade Core kit od Project Life® Becky Higgins a doplněná o zlatou etiketu (Studio Calico).
Papírová visačka (Cut & Paste - Bits Die Cut Tags - Scraps - Amy Tan) s "vyděrovaným" motivem "2" jsem vyšila zelenou bavlnkou doplnila zlaté kartonové hvězdičky Stars Gold Chipboard Shapes (Studio Calico) a uvázala zelenou stužku.

Máte také svůj project life či jiný papírový projekt o který se s námi chcete podělit a tím získat slevu 100,- Kč v našem e-shopu www.scrapylife.cz ? Kontaktujte nás na info@scrapylife.cz

Hezký den,

Charlotta