Project life DECEMBER DAILY – náměty a inspirace

7. prosince 2013 v 11:38 |  AKADEMIE

Dnes jsem si pro Vás připravila článek, na který mě navedl starší příspěvek December Daily guru Ali.


Jde o to, aby nám nedošla inspirace a síla co v tom hektickém prosincovém měsíci zvládnout a přitom zdokumentovat krásný sváteční měsíc pro Vás osobně či pro budoucí generace. Nebo jste ještě nezačali? Nevadí, nikdy není pozdě.


1. NAPIŠTE JEŽÍŠKOVI

Ano, nejen děti můžou psát dopis Ježíškovi.


2. JEDNODUCHOST

Udělejte si vše podle svého! Klidně čerpejte inspiraci kdekoli Vás napadne (internet, Pinterest, Blog, atd.), ale stále mějte na paměti, jak to chcete vy.

Popřemýšlejte chvilku o tom, jak byste si představovali Vaše PL December Daily album. Chcete, aby bylo Vaše album jednoduché, více zdobené? Vymyslete si to tak, abyste si Vaši práci užívali! Věřte, že to bude krásná vzpomínka pro Vás a Vaše okolí.


3. NEMUSÍ BÝT VŠE SPOJENO SE SVÁTKY

Ne všechny prosincové dny se musí být "a priori" spojené s vánočními svátky. Některé dny jsou jako kterékoli jiné během roku - škola, práce atd.


4. AUTOPORTRÉT

Nezapomeňte fotografovat i sebe! Požádejte někoho kolem Vás, ať Vás čas od času vyfotí nebo se vyfoťte v zrcadle atd. Pečete, dekorujete, pracujete na svém project life albu? Zaznamenejte to.


5. FOTO KOLÁŽ

Máte více fotografií z jedné události, které vypráví příběh? Použijte je a vytvořte si koláž.

Máte více fotografií z jednoho dne a chcete je použít? Použijte je a vytvořte si koláž.

A takto by se mohlo pokračovat s čímkoliv …


6. ČASOPISY, NOVINY, TAŠKY Z OBCHODU (jiné věci z okolí Vašeho života)

Líbí se Vám papír, který jste viděla na tašce z obchodu; leták; fotografie v časopisu? Ano, asi nebudu archivní kvality, ale klidně je použijte jako pozadí pro Vaše fotografie, cedulky nebo texty.


7. NAPIŠTE DOPIS (ne Ježíškovi)

Napište dopis Vašim dětem, partnerovi, rodině nebo komukoli kdo Vás napadne. Klidně i sami sobě. Je to skvělá příležitost jak zhodnotit uplynulý rok, zmínit za co jste vděčná, hrdá. Vložte ho do obálky a zakomponujte do Vašeho PL December Daily alba.


8. DENNÍ RUTINA (Váš normální den)

Klasické dny jsou i během prosince. Popište svou denní rutinu během dne. Je jiná v prosinci než v jiných měsících? Třeba otevírání adventního kalendáře, atd.


9. NAPIŠTE PŘÍBĚH

I když si myslíte, že nejste schopni napsat delší příspěvek, zkuste to. Piště třeba o tom, co se právě odehrává ve Vašem životě, a uvidíte, že se Vám bude psát lehce a jednoduše. Mějte na mysli, že Vaše budoucí generace si rádi přečtou, co jste prožívali.


10. NÁKUPNÍ SEZNAM

Tento příspěvek Vám nezabere vlastně vůbec žádný čas. Jediné na co musíte myslet je jen to, abyste ho po nákupu nevyhodili a schovali pro Vaše PL December Daily album. Klidně přidejte i účtenku z obchodu.


11. VÝZDOBA VAŠEHO BYTU, DOMU

Vyfotografujte si jednotlivé výzdoby Vašeho obydlí a napište k tomu krátký příspěvek.


12. NÁKUPY

Vyfotografujte si Váš nákupní vozík; monitor vašeho počítače při online nákupu; atd. Toto téma je během prosince opravdu vděčné. Měníte své zvyky tím, že letos nakupujete jiné potraviny? Budete zkoušet nové recepty, atd.? I toto stojí za zmínku.


13. POČASÍ

Vystřihněte si předpověď počasí z novin, vytiskněte si počasí z internetu.


14. VŠE CO CHTĚJÍ K VÁNOCŮM

Vytiskněte si, vystřihněte si obrázky toho, co si Vaši blízcí přejí najít pod stromečkem.


15. VAŠE INSPIRACE

Hledáte sváteční inspiraci na internetu, Pinterestu, v novinách, časopisech, kdekoliv kolem Vás? Zaznamenejte si ji a použijte jako další téma do Vašeho PL December Daily alba.


16. BALICÍ PAPÍR

Použijte balicí papír, ve kterém budou dárky pod stromečkem jak součást Vašeho alba.


17. SKLÁDAČKA

Použijte systém leporelo, kde na titulní stranu nalepíte třeba fotografii ozdobeného vánočního stromku a dovnitř vlepíte fotografie z procesu zdobení.


18. SVÁTKY

Co pro Vás a Vaši rodinu znamená prosinec a svátky.


19. RUKOPIS

Zapojte členy Vaši rodiny a nechte je napsat něco vlastní rukou a zakomponujte to do PL December Daily alba.


20. VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

Dostáváte každoročně vánoční přání a je Vám líto je vyhazovat? Vyfoťte si jejich koláž; použijte části nebo prostě tak jak se Vám hodí do Vašeho PL December Daily alba.


Doufám, že Vás článek inspiroval a zjednoduší Váš přístup k zaznamenání prosincových událostí Vašeho života.Krásný víkend,


Charlotta
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama