Listopad 2013

Project life DECEMBER DAILY - přípravy

26. listopadu 2013 v 10:08 AKADEMIE
Dnešní příspěvek je věnovaný přípravě na již zmiňované DECEMBER DAILY album.

První co jsem začala vytvářet byly kartičky, které jsem si vyřezala na plotru Silhouette Cameo. Pro ty co neznají - je to úžasná mašinka, která Vám vyřeže ať již předem Vámi udělané tvary, kartičky atd. nebo jako v mém případě ty koupené.
Toto je jen část, kterou jsem si připravila. Ještě plánuji vyřezat další tvary.

Použila jsem scrapbook papíry o velikosti 12' (Studio Calico), které jsem již měla několik let doma.

Níže můžete vidět materiál na další část příprav:
- prázdné visačky - různých velikostí - lze si vyrobit i doma (dírku uděláte kancelářskou děrovačkou)
- Labels neboli etikety (já použila bílé se zlatým)
- Sequins (lze pořídit v každé galanterii pod označením "našívací flitry") jsou k dostání v nepřeberném množství barev a tvarů a udělají hodně parády
- Project life kartičky - Clementine Core Kit (Becky Higgins) - celý tento rok používám tuto sadu project life karet a musím říci, že se hodí k jakémukoliv tématu - více druhů naleznete ZDE
- Papírová mini obálka s motivem novinového potisku - vytvořena za pomoci Envelope Punch board (WeR)
- Pauzovací papír Canson A4 (90g) - běžně k dostání v jakémkoliv papírnictví


A zde jsou již předpřipravené kartičky do mého project life alba. Ozdoby jsem na papírové kartičky přišívala na stroji. Ikdyž mé šití není dokonalé, troufla bych si říci přímo hrozné, je to prostě ruční práce :-) Musím se Vám přiznat, doposud jsem vše šila jen ručně, ale včera jsem se rozhodla oslovit mojí mamku a půjčit si poprvé šicí stroj. A asi jsem se zamilovala :-)

Z pauzovacího papíru jsem si nařezala kartičky o velikost 3'x4' a 4'x6', které jsem po dvou sešívala k sobě. Když jsem měla připravenou kapsu, nasypala jsem tam sequins (našívací flitry) nebo třpytivý embosovací prášek, přidala do každé číslo a zašila.

Jednotlivé kartičky plánuji ještě podle situace dozdobit, ale asi už to nebudu nijak zvlášť přehánět.


Také máte nějakou přípravu a ráda byste se o ni s námi podělila? Získáte slevu 100,- Kč v našem e-shopu www.scrapylife.cz

Pro více informací mě kontaktujte na info@scrapylife.cz


Přeji hezký den,

Charlotta

Zdroj foto: Scrapylife

Project life WEEK 31

25. listopadu 2013 v 8:56 PROJECT LIFE ALBUM
Poslední příspěvek před adventem bude opět letní. Ne, že by mi léto tak moc chybělo, ale chci Vám ukázat jednu takovou nestandardní stránku.

V celém týdnu jsem použila jen dvě project life kartičky a s textem jsem se tentokrát taky moc nezdržovala, což není zas až tak můj styl.

Titulní kartičku jsem vytvořila z fotografie vody v bazénu a pravdou je, že jsem to věděla už ve chvilce kdy jsem ji pořizovala. Stačilo pak nalepit jen označení týdne, data a bylo hotovo.
Fotografie 4'x6'rozříznutá na půl a dozdobená papírovou cedulkou a enamel bodíky.
Namísto kartičky 4'x6' jsem použila leták na který jsem nalepila fotografie. Jméno místa tam je a skoro v mém případě není důležité, takže opět bez popisku a i přesto všeříkající.
Velmi často používám různé účtenky a vždy si vzpomenu, jak starší generace vyprávěla jak rohlík stál 0,10 Kč.
Druhá kartička velikosti 3'x4' je předtištěná a doplněná o fotografie přímo takto vytištěné na mé oblíbené tiskárně Canon Selphy 900.
Opět připevněná účtenka z oblíbené restaurace o které jsem se v tomto albu již několikrát zmiňovala. Účtenku jsem připevnila pomocí samolepky imitace dřeva.

Toto je alespoň pro mě tak trochu nestandardní stránka, alespoň co se týká project life. Použila jsem klasickou scrapbook stránku 12' a na ni nalepila leták z pražské zoo. K jednotlivým částem zoo jsem vlepila fotografie z daných míst a vše následně nařezala na požadovanou velikost.

Máte chuť se s námi podělit i o Vaše stránky a tím získat slevu 100,- Kč v našem e-shopu www.scrapylife.cz ? Kontaktjte nás na info@scrapylife.cz

Nebo si chcete počkat na novoroční překvapení a zúčastnit se naší soutěžete "December Daily"? Více informací si můžete přečíst v příspěvku Project life Dcecember Daily zveřejněného 24.11.2013 nebo nás kontaktujte na info@scrapylife.cz

Pěkný týden,

Charlotta

Zdroj foto: Scrapylife

Project life DECEMBER DAILY

24. listopadu 2013 v 12:00 AKADEMIE
Tento rok mi tak hrozně rychle utekl, že se nestačím divit. Když jsem přemýšlela, co za příspěvky Vám přinesu v prosinci, jedna z voleb padla na tzv. DECEMBER DAILY.

December Daily je typicky americká záležitost, vymyslela ji Ali Edwards v roce 2007 a od té doby se to stalo v project life a scrapbook tradicí. Jedná se o způsob jak zachytit Vaše předvánoční a vánoční tradice.

Originální verze je ta, že se zpracuje samostatné (malé) album jako je například:

Zdroj: Studio Calico
Magical D-ring Album, které můžete zakoupit v našem e-shopu www.scrapylife.cz

Obáváte se, že váš život není "dostatečně zajímavý", tak abyste dělala December Daily? Jen si představte, jak rádi byste byli, kdybyste si zmohli přečíst nebo prohlédnout záznamy Vašich předků. Je bohužel málo takových, které tyto záznamy mají. Hlavně vězte, že žádný život není nudný a nezajímavý, ikdyž se Vám to tak může zdát.
Nevíte, co byste v tom shonu pořád fotili? Pro mě je prosinec doslova nabitý tématy na fotografie - níže píši, jen co mi momentálně proběhlo hlavou a věřte, že se ani nenadějete a budete mít ještě málo místa na Vaše prosincové zážitky.
- Nákupy a ceny surovin na pečení cukroví
- Pečení cukroví
- Nákup nebo uříznutí vánočního stromku
- Zdobení vánočního stromku
- Nákupy dárků
- Vyzdobené okolí (ulice, náměstí, obchody, atd.)
- Dopis Ježíškovi
- Vánoční besídky
- Oblíbené recepty
- Oblíbené TV programy
- Vánoční chaos
- Cestování k příbuzným
- Adventní kalendář
- Vánoční přání a pohledy, sms, e-maily
- Rozbalování dárků
- Přátelé a rodina
- Konec roku
- Předsevzetí
- … a mnoho mnoho jiného …

Nebo si v těchto, pro mnoho z nás hektických, dnech užíváte dovolenou doma či v zahraničí? Nebojte i Vy máte co dokumentovat:
- Přípravy na cestu
- Vaše pojetí vánočního shonu
- Tradice a zvyky jinde
- Vaše dovolená
- Dovolenková štědrovečerní večeře

Jsem si jistá, že i Vaše budoucí generace bude ráda, že ví, jak jste trávili Vaše vánoční svátky.

U nás bych December Daily osobně přirovnala nejvíce k adventnímu kalendáři, kde vlastně "otvíráte" svůj fotoaparát, tak abyste zaznamenali jeden z nejbláznivějších, nejslavnostnějších, nejdražších, nejpřátelštějších a já nevím jakých ještě měsíců v roce.

Nevím, zda se někdo další pustil nebo pustí do podobného zpracování, ale řekla jsem si, že by bylo fajn udělat si takový malý DECEMBER DAILY po Česku. Můžete namítat, že project life jako takový byl vytvořen proto, aby zjednodušil a zrychlil práci dokumentování a ukládání fotografií do alb, ale proč si ho jednou trochu "nezkomplikovat" a tím zkrášlit svou práci potažmo své album.

Můj plán je vytvořit si December Daily v rámci svého 12' alba, kde udělám titulní stránku a následně pak budou pokračovat mé klasické týdny jen o něco více málo propracované. Nemíním dělat album každý den, ale vždy po uplynulém týdnu a to i proto, abych se s Vámi mohla podělit o mé výtvory. Nestíháte ani to? Zvláště pak v prosinci? Nevadí! Nejste na žádném závodě, tvoříte si pro sebe a své blízké. Užívejte si vlastního tempa a nemějte z toho žádné výčitky. Když každý den jednou zmáčknete spoušť fotoaparátu a zapíšete jednu větu (pokud tedy nemáte úžasnou paměť) a zbytek zpracujete v méně hektických dnech budete mít Vaše tradice zdokumentovány a skoro nic Vám to nezabere.
V jednom z minulých příspěvků jsem se zmiňovala, že si nepřipravuji žádné kartičky na svůj project life dopředu a skutečně tomu tak je.

Ale…

December Daily je pro mě prostě něco jiného. Pořídila jsem si několik nových doplňků, přidala pár, co jsem měla uložených a zbytek co používám každý týden. Níže jsem si Vám dovolila vyfotit můj základ na December Daily.

Můžete zde vidět:
- Silhouette Cameo - má velmi oblíbená, ale poměrně málo používaná mašinka J
- pět 12'stránek (zlatý, zelený, červený, antracitový a průhledné folie)
- Vellumový neboli pauzovací papír A4
- Pasta Gesso, zlatá akrylová barva a Mister Huey´s sprej
- Embosovací prášky a embosovací pistole
- Ozdoby
o wood veneer
o vánoční sponky na papír - z kolekce Christmas Story Decorative Paper Clips (Webster`s Pages)
o mašle a provázky
o sequins neboli flitry (taková ta malá třpytivá kolečka, ale i jiné tvary) dají se koupit v každé galanterii (přišívají se i na svetry atd.)
- Razítka a razítkovací barvy - z kolekce Ali Edwards (Technique Tuesday)
- Abeceda (zvolila jsem tu, co se dá barvit a tím i přizpůsobit danému barevnému schématu) - z kolekce Color Magic Resist Chipboard Alphabet Stickers
- Samolepky - z kolekce Merry little christmas (Fancy pants design)
- Vellumové a papírové výseky (vysačky-tags, čísla, atd.) - z kolekce Sleigh Ride - Vellum Embellishments - Crate Paper
- sada vánočních papírů velikosti 6'- z kolekce Merry little christmas (Fancy pants design)
- Papírové vánoční cedulky - z kolekce Merry little christmas (Fancy pants design)
- 3'x4' kartičky - z kolekce Clementine Core kit od Becky Higgins

Uprostřed hned vedle razítek můžete vidět dva vellumové obrázky ježíška a stromečku spojené zelenou stužkou - ano, i můj syn opět přispěl svým vlivem a větou "maminko, tohle je taky vánoční a dělal jsem to já". Neposlechněte zvlášť když má pravdu, vždyť je to právě o tomto - uchovávání vzpomínek.
Nepotřebujete všechny ty technické a netechnické vymoženosti, ale přesto Vám něco málo chybí? U nás ve www.scrapylife.cz v sekci VÁNOCE najdete plno vánočních alb, ozdob, razítek, papírů i kartiček.

Chcete se přidat? Pošlete nám do 6.1. 2014 20:00 Váš December Daily na info@scrapylife.cz Můžete vyhrát krásnou novoroční cenu, která se bude týkat jak jinak než project life. Vaše díla vystavíme na našem blogu a výherce bude náhodně vylosován 8.1.2014 za pomoci Random.org


Přeji krásný zbytek víkendu.

Charlotta

Zdroj foto: Scrapylife

Scrapbook kalendář 2014

20. listopadu 2013 v 13:16 HOST SCRAPYLIFE
Dobrý den všem,

dnes to bude malinko z jného soudku. Účastním se kalendářového maratonu - každý den je vyhlášena podmínka na vytvoření kalendářové stránky.

Fotografie vybírám z daného měsíce (tj. leden 2013 na stránku leden 2014).

A tak se zde s Vámi budu dělit následujích 12 dní o mé výtvory:

SRPEN 2014 - PODMÍNKA: využití RAZÍTKA

DUBEN 2014 - PODMÍNKA: využití RAZNICE

Červen 2014 - PODMÍNKA: využití TRHANÝ PAPÍR

Únor 2014 - PODMÍNKA: využití KOLEČKA, PUNTÍKY, KROUŽKY

Říjen 2014 - PODMÍNKA: využití DOMEČEK nebo STROMEČEK

Leden 2014 - PODMÍNKA: využití Chevron (viz. Makiarka takové to cik cak Smějící se)

Titulka kalendáře 2014

Doufám, že Vás budu následujících 12 dní inspirovat.

Charlotta

Project life WEEK 25

18. listopadu 2013 v 12:37 PROJECT LIFE ALBUM
Dnešním příspěvkem se vrátíme do doby, kdy venku panovala příjemná tepla, a byly prázdniny. Komu teplo nechybí a pomalu se připravujete na čas sváteční, nebojte, také se dočkáte. Od prosince jsem si pro Vás připravila vánočně naladěné stránky.
V tomto týdnu převládá červená, růžová a šedá. Vzhledem k tomu, že doma mám dva chlapi, růžovou používám málo kdy. Všechny kartičky jsou z mé hlavní sady Clementine Core Kit od Becky Higgins.
Titulku jsem ozdobila velmi jednoduše a k tomu ještě špatně natiskla datum rotačním razítkem. Nevadí, šipka pomohla a jede se dál. Určitě by se také dal datum přetisknout na štítek a vlepit namísto chyby, ale …
Zde jsou vedle sebe dvě stejné kartičky opět doplněné o text rotačního razítka. I přesto, že každá je s jiným tématem ničemu to nevadí.
Ve dvou plastových kapsičkách jsem použila leták z informačního centra, který jsem uřízla na požadovanou velikost a doplnila jej vellumovým výsekem (Basic Grey) na zvýraznění jména mého velmi oblíbeného místa.
Toto místo je pro mě tak moc silné (neumím si vysvětlit proč), že pokaždé, když se na sopku Sv. Heleny vracím, musím si ji vyfotit a nikdy ji nezastihnu ve stejné "náladě". Fotografii jsem doplnila menší se stejnou tématikou, tak abych ji moc nenarušila.
Růžová všude - tuto fotografii jsem si vybrala jako barevné schéma použité na dvoustraně tohoto týdne.
Na posledním z detailů je zachycena kartička doplněná o tři fotografie, kde jedna z nich je vsunutá pod oříznutý natištěný kruh.
Máte chuť se s námi podělit i o Vaše stránky a tím získat slevu 100,- Kč v našem e-shopu www.scrapylife.cz ? Pro více informací mě kontaktujte na info@scrapylife.cz


Pěkný týden,

Charlotta


Zdroj foto: Scrapylife

Project life a razítkování

16. listopadu 2013 v 6:04 AKADEMIE
Dnes se s Vámi chci podělit o moji vášeň - RAZÍTKOVÁNÍ v project life.


Razítka mám ráda všechna! V posledních letech mi, ale nejvíce přirostla k srdci ta od Ali Edwards!

Další razítka, bez kterých se neobejdu, jsou rotační razítka s datem a slovem či slovním spojením.

Zde je mých pár tipů na razítkování v project life:

· Snažím se většinou zaměřit na jednu ze svých razítkovacích sad. Je lepší, pokud máte vícero sad s jedním nebo alespoň neutrálním fontem, tak aby se nenarušovala určitá kontinuita v daném týdnu. Ne vždy tomu tak ale je, důležitý je hlavně vlastní pocit.


· Je výhodou vlastnit taková razítka či sady razítek, která se jen tak neokoukají a dají se použít kdykoliv. Můžou to být sady kalendář, abecedy, tvary nebo různá slova, která se dají využít k různým situací

· Zkouším několik různých stylů podkladů: předem natištěné, polepené washi páskou, bílé, atd. nebo si vytvořím pozadí pomocí určitého textu ve světlejším odstínu a navrch použiji hlavní razítko v sytější barvě.
Kartička polepená širokou Washi páskou a porazítkovaná třemi razítky

Zde jsou použita také tři razítka včetně dotazníku v rámečku

Tyto dvě kartičky jsou již předem předtištěné na které jsem použila razítka Ali Edwards.


· Osobně si kartičky dopředu nedělám - vždy kartičky tvořím během zpracovávání daného týdne. I když mám vyvolané fotografie, nikdy totiž nevím, co a jak na stránce bude a to ani barevné schéma.

· Silikonová razítka se mi osvědčila nejlépe. Když potřebuji nějaký text či tvar jednoduše si razítko vyjmu z obalu a posouvám ho po rozvržených kartičkách nebo fotografiích tak dlouho dokud si nemyslím, že je to dokonalé.

Při razítkování fotografií se musí dávat pozor na dobře zvolený inkoust. Já používám Staz-on.

· Když je potřeba nebrání se dozdobování i samotných razítek

Na narazítkované kytičky jsem nalepila barevné enamelky.

Narazítkované srdíčko jsem zvýraznila lepidlem Diamond Glaze, které po zaschnutí zprůhlední.

· Mám svá razítka vždy po ruce.

Toto je větší část razítek, které používám. Skladuji je v malé krabici z Ikea, kde jsou razítka pouze na project life.


· Nejraději volím černou barvu inkoustu, ale když si to situace (kartička, fotografie, příběh) žádá, sahám po hodící se barvě.

To je částečné představení mého razítkovacího ráje a jen pro doplnění - česká razítka nepoužívám, protože jsem zatím nenašla nic, co by mi káplo do noty.


Napadá Vás téma, které by Vás zajímalo? Dejte vědět, zkusím to zpracovat.


Krásný víkend,

Charlotta

Tip z nabídky Scrapylife - 46.týden

13. listopadu 2013 v 21:31 DOPORUČUJEME
Dnešní příspěvek bude věnovaný některým novým produktům v našem e-shopu www.scrapylife.cz

První z tipů je Envelope Punch board od WeR - jedním slovem úžasný pomocník. Moje mamka si jej okamžitě pořídila. Proč, když se dá koupit velké množství typů a barev obálek? To proto, že mamka dělá přáníčka, která jsou hodně zdobená třeba hodně vystouplými kytičkami z pergamenu a ty se do klasické obálky nedají dát a bublinkové obálky se prostě nehodí. No a jistě, je to moje mamka, takže také dělá project life a kartičky s různými "štítky".

Zdroj: WeR

Tento víkend jedeme již potřetí na příjemný scrapbookový víkend, který pořádá Aktijka a jeden z plánů je tvoření kuchařky. V souvislosti s tím mě napadlo další využití Envelope Punch board a to na samotné titulní stránky jednotlivých sekcí kuchařky.

Dalším produktem jsou project life podzimní kartičky Fall - Themed cards od Becky Higgins. V balení najdete 60 kusů krásně podzimně laděných kartiček o velikosti 3' x4' a 4'x6', které jednoduše zapadnou mezi Vaše fotografie.
Zdroj: Becky Higgins

Doplňkem k jakémukoliv projektu může být další tip z našeho zboží a tím je That a Way - Laser Cut Wood Veneer Shapes. Jedná se o 39 kusů tvarů z 2mm dýhy s různými vyřezanými motivy na téma POČASÍ. Dešťové kapky, sněhové vločky, mráčky a mnoho jiného.
Zdroj: Studio Calico
Posledním produktem dnešního příspěvku jsou nové i starší kolekce silikonových razítek Technique Tuesday Ali Edwards, které jsme minulý týden naskladnili. Ano, zase ta razítka! Mluvím o nich pořád a dokola, no je to holt má srdeční záležitost. Za ty roky mám poměrně bohatou sbírku různých razítek, ale tyto jsou pro mě osobně ta nej ve všem. Vím, mnoho z Vás namítne, že jsou anglická, ale zde si propůjčím Limetčin přesný výraz, jsou prostě taková úderná! Lehce kombinovatelná a velikostí na project life přesně dělaná.

Zdroj: Scrapylife

Koho tato razítka zajímají, může se těšit na sobotu 16.11. kdy bude publikovaný nový příspěvek.


Více inspirace ke zboží z našeho e-shopu www.scrapylife.cz můžete vidět na http://www.pinterest.com/scrapylife .

Mějte se hezky,

Charlotta

Project life WEEK 13

11. listopadu 2013 v 10:12 PROJECT LIFE ALBUM
Začíná další týden a já jsem zpět s novým příspěvkem. Minulý týden jsem stihla zveřejnit pouze jeden příspěvek a pak mě nemilosrdně skolil nějaký bacil a já po několika letech musela začít brát antibiotika. Nicméně jsem vší silou alespoň vkládala nové zboží do obchodu www.scrapylife.cz

A teď už konečně přejděme k samotnému tématu tohoto příspěvku a tím je Project life WEEK 13
Další březnový týden jsem pojala ve žluto-zelené barvě doplněný o šedé odstíny na jednotlivých kartičkách a černo-bílé fotografii. V tomto případě jsem použila pouze jednu kartičku (titulka) z mého Clementine Core kitu od Becky Higgins, kterou jsem polepila širokou washi páskou a doplnila pouze písmenkové samolepky Sn@p (Simple Stories) a rotační razítko s datumem.

Tady jsem v podstatě neudělala skoro nic a kartička je docela efektní - na již předtištěnou kartičku jsem nalepila fotografii na 3D samolepíci čtverečky a bylo hotovo.

Myslím, že už jsem se v některých z minulých příspěvků zmiňovala, ale čas od času mám problém s kartičkami velikosti 4'x6'. Někdy je nahrazuji tím, že kartičku uříznu z papíru 6'x6' a jindy jako v tomto případě spojím fotografii s kartičkou.

Mívám stavy, kdy se mi nechce nic doplňovat nebo se nějak více zaobírat zdobením. Čím dál tím víc zjišťuji, že tato dvoustrana je právě jedna z nich! Zde jsem přidala dvě fotografie, text a cedulku, kterou jsem jen na oko připevnila dvěma enamelkama.

Tato kartička je v tomto týdnu asi jednou z nejnazdobenějších - použila jsem tu svá moooooooc oblíbená razítka Technique Tuesday - Ali Edwards (koloekce Mama Equals Love), fotografie přilepené washi páskou a kytičku. Kytička spolu s podložkou, na které leží byla připevněná na pinetce, kterou jsem odlomila a přilepila oboustranným lepícím bodíkem.

Původně jsem tuto fotografii vytiskla barevně, ale vůbec mi tam nepasovala a tak jsem se rozhodla změnit ji na černo-bílou. Pouze dílko mého syna jsem vystřihla v barvě a připevnila pomocí 3D samolepících čtverečků. Další možnost, kterou jsem mohla zvolit je použití foto filtrů neboli overlay, které také nabízíme v našem e-shopu www.scrapylife.cz v sekci OZDOBY/VELLUM.

Tato předem vyřezaná kartička je z kolekce Studio Calico položená na druhé vyřezané kartičce. Jiný způsob jak si něco podobného vytvořit mimo šikovných rukou a řezáku je pomocí plotru Silhouette nebo šablonou na Big Shotu. K těmto úžasným mašinkám se určitě vrátím v některém z mých dalších příspěvků.

Máte chuť se s námi podělit i o Vaše stránky a tím získat slevu 100,- Kč v našem e-shopu www.scrapylife.cz ?

Pro více informací mě kontaktujte na info@scrapylife.cz


Pěkný týden,

Charlotta

Zdroj foto: Scrapylife

Project life WEEK 12

4. listopadu 2013 v 15:55 PROJECT LIFE ALBUM
Dnes Vám ukážu, jak jsem zpracovala 12. týden spolu s doplňkovou stránkou.

S mojí mamkou jsme se již po několikáté zúčastnily úžasného víkendového scrap srazu a tak mi klasická dvoustrana nestačila.


Ale začneme pěkně od začátku:

Abych řekla pravdu, ani nevím, jak jsem mohla použít tyto barvy, protože kombinaci zeleno-oranžové moc v oblibě nemám - nicméně dle mého názoru to docela pasuje.
Opět zde můžeme vidět kombinaci již předtištěných kartiček a doplňujících razítek Technique Tuesday z kolekce Ali Edwards.

Předem předtištěnou kartičku Smile (Studio Calico) jsem doplnila písmenky a enamel (samolepící bodíky) ve žluté barvě a otiskem datumovky; rotačního razítka (American Crafts).

Na této kartičce bylo předem předtištěné "you are loved". Protože jsem neměla tolik textu a hodně místa, použila jsem razítko "love you" a "srdce" ze setu razítek Technique Tuesday z kolekce Ali Edwards.

Tady jsem použila zelenkavý 6'x6' papír, který jsem ořízla na velikost 4'x6' na nějž jsem nalepila kalendář z jiné kartičky a doplnila enamelkou na zvýraznění data k dané události.

Journalingová kartička je ze setu Clementine Core Kit od Becky Higgins, kterou jsem doplnila sponkou na papír oranžové barvy a fotografie jsem přilepila washi páskou.

Všechny Core Kity od Becky Higgins (můžete je najít i v našem e-shopu www.scrapylife.cz ) mají několik druhů journalingových kartiček, které se dají bez problémů míchat s jinými. Uprostřed mají rýhu, která Vám umožní pohodlné přeložení, i když je vyrobena z vysoko-gramážní čtvrtky.

Zde jsem již tak dost strakatou kartičku (Studio Calico) doplnila pouze žlutou samolepící abecedou.

A teď už se dostáváme ke vložené stránce, kterou jsem se rozhodla vložit do tohoto týdne. Jedná se plastovu kapsu typu D (taktéž ke koupi v e-shopu www.scrapylife.cz ), kterou jsem z části ustřihla, tak aby nepřekrývala další stranu.


Na těchto dvou stranách jsem použila z větší části fotografie i jako pozadí, na které jsem nalepila (za pomoci 3D lepících čtverečků) menší.

To by bylo pro dnešek vše a nezapomeňte nás sledovat! V tomto týdnu budeme naskladňovat nové zboží.

Pěkný týden,

Charlotta

Project life ukládání

2. listopadu 2013 v 15:02 AKADEMIE
V jednom z předešlých příspěvků jsem Vám slíbila nahlédnutí do mé PL krabice, kde schraňuji největší část toho co použivám na svůj project life.

Je mnoho způsobů jak si ukládat věci na project life. Někteří je mají dohromady se vším ostatním, co používají ke svému tvoření. Jiní jako třeba já je mají oddělené od ostatního.

Jde mi především o to mít na jednom místě vyčleněné vše, co by se mohlo hodit a nemusela jsem tak hledat ve všech svých zásobách a tím nebyla při tvoření zaplavena. I když nechci, vždy se ve mně pere pocit toho, že "tamto" bude třeba lepší než "toto" a tak se tomu chci vyhnout. Systém project life je prostě o jednoduchosti a tím pádem i tak trochu o rychlosti a mě to takto pomáhá.

Dalším důvodem proč mám svou PL krabici je to, že v létě jezdíme hodně na chatu a tam se mi krásně tvoří; stačí ji jen strčit do tašky a může se jet.

Celkový pohled na mou PL krabici kde je vidět vše co se do ní vejde. Jedná se o krabici o velikosti 12'x12'

Na této fotografii můžete vidět větší část různých druhů a barev samolepících abeced na menších aršíkách. Stejně tak jako prázdné etikety (štítky), které jsou smolepící nebo pouze papírové. Na etikety píšu, tisknu, polepuji je třeba washi páskou nebo písmenky.

Zde můžete vidět cedulky, mini obálky, mini kapsičky, washi pásky, vellumové (průhledné) ozdoby a hlavně pár mých nej nej nej nejoblíbenějších razítek Technique Tuesday.

Vidíte ten mini růžový "folder" You & Me v levém spodním rohu krabičky? A mini obálku ala novinový papír? Ke konci příštího týdne budeme v našem e-shopu naskladňovat novinkovou "věcičku", která Vám s tím vším pomůže!
Stejně tak máme na cestě k nám zásilku razítek Technique Tuesday.

Kartonové výřezy - ozdoba bez které se neobejdu! Dalším jsou rotační razítka, mini sešívačka, řezák, malé nůžky, lepidlo v roleru. Z inkoustů nejvíce používám Memento-Tuxedo Black.

Na poslední fotografii jsou zachyceny archy samolepech 6'x12' a 12'x12'.

To co tu není vyfotografované jsou mé 3'x4' a 6'x4' kartičky, které mám uložené v jedné samoslatné krabičce původně od "core kitu" (Becky Higgins), které můžete také zakoupit v našem e-shopu www.scrapylife.cz. Krabičky mají uvnitř plastový rozdělovač, kam se kartičky skvěle rovnají. Přidávám si tam i ty, co si sama vytvořím (většinou z papírů o velikosti 6'x6') nebo i jiné kolekce.

Věřte, že mi má PL krabice pomáhá při tvoření a troufám si i říci, že je to jeden z faktorů, proč tvořím pravidelně - vše potřebné vždy připravené.

Chcete taky svou PL krabici? Máme je pro Vás objednané a ke konci příštího týdne je pro Vás budeme naskladňovat v našem e-shopu www.scrapylife.cz

Jak to máte s ukládáním a organizací project life? Podělte se s námi a získejte slevu 100,- Kč v našem e-shopu www.scrapylife.cz

Pro více informací mě kontaktujte na info@scrapylife.cz


S přáním krásného víkendu,

Charlotta

Kalendárium - Listopad

1. listopadu 2013 v 6:00 AKADEMIE
Nevíte co pořád fotografovat do Vašeho project life alba?

Co takhle trochu inspirace na měsíc listopad!

o Holé stromy Zdroj Bohemian lifestyle
o Spadané listí
o Krajina Zdroj hannahsmith66.tumblr.com
o Podzimní výzdoba Zdroj Danielle Hyde
o Ptáci letící na jih
o Podzimní jídlo Zdroj Kristen Harding
o Rodinný recept
o Jak prožíváte 17.listopadu
o Rodinné oslavy
o Barvy podzimu Zdroj Jennifer Beitchman
o První sníh

Přeji všem krásný týden,

Charlotta