Project life od začátku

19. října 2013 v 22:41 |  AKADEMIE
Vítám Vás u dalšího z mých článků.

Třeba jste si již některá z Vás nějaký project life kit pořídila a stále si nejste jista jak začít. Můžete se inspirovat kdekoli kolem Vás v reálném životě nebo na internetu, ale vždy mějte na paměti, že Váš project life bude, přesně takový jaký ho Vy sama chcete mít. Nehledejte v tom žádnou vědu, tento systém je založen na jednoduchosti. Vím, že mnoho z Vás a já jsem v té skupině také, chtějí, aby byl jejich project life něco víc než jen fotky a psaní.

Dovolte mi napsat Vám pár řádků, jak jsem začínala s albem já.

Výběr kitu
Nejprve jsem si vyhlídla sadu karet, které se mi líbili, a k tomu jsem si sladila album. O formátu plastových kapes jsem měla jasno hned od začátku a to 4x4'x6' a 4x3'x4' na stránku.
Clementine Core Kit Clementine Album Plastové kapsy Zdroj: Becky Higgins

Jakmile mi Ježíšek nadělil, co jsem potřebovala, vrhla jsem se do přípravných prací tak, abych mohla od prvního týdne v novém roce hned vše použít.

Vytvoření úvodní stránky
Do alba jsem vložila celý set 60ti plastových kapes (stačí na celé roční album) a na "úvodní" a "konečnou" stranu jsem vložila příslušné karty, které jsou v každém setu vyznačeny.
Zadní strany karet k ukončení alba Zdroj: Scrapylife

Plnění alba
- Od začátku jsem veděla, že budu své album zpracovávat po týdnech, což znamená alespoň jedna fotka na den, ikdyž ani to není povinností.
- Nikdy jsem dopředu neplánovala, jaké karty použiji v ten či onen týden. Karty vybírám, až podle toho jaké mám fotky, popřípadě jaká událost se odehrála.
- Dopředu jsem si pouze jasně vytyčila, že týden bude vždy na dvou stranách, kde bude jedna 4'x6' karta s označením týdne a druhá také většinou 4'x6' s popisem toho co se v daný týden událo.
- Do každého levého horního rohu jsem nalepila post-it s číslem týdne a datumem od-do.
- Pokud mám nějaké lístky, letáky či jiné vzpomínky, které chci do alba přidat, vložím je do příslušného týdne a to pak zpracuji spolu s fotkami.


Chci jen znovu zdůraznit, že project life nemusí nutně obsahovat fotky z každého dne. Můžete ho zpracovávat na měsíční bázi nebo zaznamenávat pouze speciální příležitosti. Jde o to, abychom zdokumentovaly (dámy) náš životní příběh.

To byl začátek té praktické části.

Dalším krokem, který jsem podnikla, bylo to, že jsem si vzala vhodnou krabici a do té jsem si vybrala doplňky a pomůcky o kterých jsem si myslela, že by se mohly k mému tvoření hodit. Níže připojuji foto, ale bližší informace budou v některém z dalších příspěvků.
Zdroj: Scrapylife

A pár zkušeností na konec - buďte organizovaní a udělejte si z toho rutinu:
- Zapisujte si, co se stalo - klidně jen i pár slov k daným datům, uvidíte, jak si při následném zpracování vzpomenete
- Zpracovávejte si fotky pravidelně
- Pokud potřebujete, udělejte si skicu stránky
- Vytiskněte fotografie a přiřaďte karty
- Pusťte se do díla

Doufám, že Vám těchto pár řádků pomůže a odhodláte se do toho skočit naplno a vytvoříte krásná alba, která u nás můžete prezentovat.

Pokud Vám něco chybí, navštivte náš e-shop www.scrapylife.cz , kde Vám pomůžeme vše napravit.

Máte k tématu co říct? Budu ráda, když mi napíšete do komentářů.

Charlotta
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama