Co je project life a jeho obměny

13. října 2013 v 13:13 |  AKADEMIE
Zdokumentujte svůj život obrazem a písmem bez ohledu na to, jaký je váš styl nebo životní situace.

Project life je zjednodušený proces klasického scrapbook (propojení fotografií, textu a ozdob) přenesený na menší formát. Je založen na myšlence zaznamenávání běžných událostí, příběhů a věcí ze života, tak aby nebyly zapomenuty a mohly ukazovat současný život budoucím generacím.

Tento jednoduchý formát nevyžaduje žádnou speciální dovednost - v prvé řadě se jedná pouze o použití fotografií, kartiček (v dané velikosti dle plastových kapes), pera, albumu a plastových kapes. V podstatě nepotřebujete žádné lepidlo, nůžky, nástroje ani žádné dovednosti všeho možného druhu. Spojíte jen své fotografie a vzpomínky s těmito základními produkty a tím vytvoříte svůj příběh.

Zpracování se může lišit:
- velikostí (3'x4', 4'x6', atd.)
- typem alba (klasické 12', deník, mini, smash)


Foto: Scrapylife

Foto: Scrapylife

Dále se může dělit podle času zpracování do:
- týdnů (fotografie na denní bázi)
- měsíců atd.
- nebo jen některé životní události (dovolené, výročí, oslavy, životní styl, rodinné události, své velké okamžiky, atd.)

Na tomto projektu je skvělé to, že má mnoho variant a tím je vhodný pro kohokoli.

Nicméně nebylo by to tvořivé hobby, kdyby se k základním pomůckám nepřidaly jiné zdokonalující prvky. O tom všem se dočtete v některém z dalších příspěvků.

Project life má i jiné typy obměn jako jsou využití project life kartiček na klasických 12' scrapbook stránkách, přáníčkách a jiných.

Na konci tohoto příspěvku musím uvést, že mám tento systém ráda, protože mi dovoluje, podle toho kolik mám času, vytvořit hodně "vyzdobený" nebo naopak velmi jednoduchý design a vždy to bude vypadat dobře.

Více inspirace naleznete na http://www.pinterest.com/scrapylife

Máte k tématu co říct? Budu ráda, když mi napíšete do komentářů.


Charlotta
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama