Říjen 2013

Project life WEEK 11

28. října 2013 v 8:30 PROJECT LIFE ALBUM
Dnešní příspěvek je komentářem k dalšímu zpracovanému týdnu

Tato dvoustrana je opět mixem všech možných kartiček, které jsem našla ve svých zásobách. Nicméně, ale i ty nejsou bezedné a tak jsem si v několika případech pomohla buď 6'x6' papíry od Amy Tan; washi páskou, kterou jsem polepila na více kartiček, tak abych je alespoň trochu sjednotila nebo jsem použila mé oblíbené mist spreje (což jsou barvy ve spreji, které se roztřikují na zvolený project, ale mají i daleko širší škálu použití třeba s použitím masky, vybarvování obrázů a mnoho jiného)

První co si vybavím u tohoto týdne je to, že byla poměrně zima (-4°C) a já i přes to ke zpracování použila hodně květinového tématu. Asi jsem už byla vnitřně naladěná na stále nepřicházející jaro.

Jak jsem již psala v jednom z minulých příspěvků, hodně fotografuji obrázky svého syna, které vytvořil ve školce a pak je přidávám na své project life stránky. Mimo jiné také každoročně dělám samostatné album "Školka", ale o tom někdy příště.

Zde jsem použila papír z kolekce Amy Tan s fotografií obrazovky mého mobilu a pro lepší ilustraci jsem přidala samolepící hvězdičky, tak aby zdůraznily pocit chladu a samozřejmě opět ladily.


Tyto dvě kartičky jsem opticky spojila za pomoci stejného papíru opět z kolekce Amy Tan, kam jsem nalepila fotky pomoci 3D samolepících čtverečků a druhou kartičku jsem dozdobila "wood veneer" šipkou od Studio Calico a "enamel" samolepících teček od Teresa Collins.

Protože někdy mívám nedostatek vhodných kartiček, pomohla jsem s washi páskou o šířce cca 4,5cm (Studio Calico), kterou jsem nalepila na tvrdší, čtverečkovaný papír a rohy následně ořízla, nalepila fotky a přidala oblíbené enamelky. Další kartičku, která s ní souvisí, jsem ozdobila pomocí "brad" ve tvaru kytičky.


Další využití stejné washi pásky.

Přeji všem hezký týden a na viděnou,

Charlotta

Foto: vše Scrapylife

Mé pomůcky při tvorbě project life

26. října 2013 v 21:29 AKADEMIE
Dnes se chci s Vámi podělit o to co při tvoření project life používám já. Určitě se obejdete i bez plno níže uvedených pomůcek, ale mě jich plno z nich ulehčuje ale i zpříjemňuje práci.

Již na začátku celého projekt life jsem se rozhodla, že ho budu dělat stránky svého alba týdně od PO do NE rozložené na dvě 12' strany.
Dále jsem přemýšlela o barvách - naplánovala jsem si barvy, které budu používat, ale život prostě barevně sladěný není Usmívající seNo to jsem tedy udělala objev, co! Nicméně pořád sním, že příští rok chci mít project life laděný do světlejších, neutrálních či jemných barev než do sytých jako tento rok, uvidíme, jak to půjde.

Základ:
- Project life kit a kartičky: Mám Clementine Core kit a mix kartiček co mě kde zaujme - nicméně stále říkám, že jsem šťastná, že jsem investovala do jedné velké sady (kitu) kartiček, která mi vydrží klidně i více než rok, protože mám pořád ten základ, který můžu jakkoliv obměňovat, zdobit, tisknout a nikdy to nebude stejné.
- Plastové kapsy: pro tento rok jsem si vybrala Design A Big Pack (také vydrží na celý rok) a ještě jsem si koupila Design D (který používám čas od času, pokud chci vložit do týdne třetí stranu. Většinou část ustřihnu a používám jen tu, aby bylo vidět, že je to doplněk daného týdne.
Zdroj: Scrapylife
- Album: Clementine D-ring 12'
- Fotoaparát: Canon Ixus 2309HS a iPhone4

Pomůcky:
- Tiskárna Canon Selphy CP900 Zdroj: Canon
- Řezačka Fiskars A5 Zdro: Fiskars
- Malé nůžky Fiskars
- Kleště na rohy (WeR Corner Chomper 1/4 a 1/2") Zdroj: WeR
- Popisovač černý 0,3 (Copic)
- Mini sešívačka a barevné drátky
- Datumovka - moc ráda používám datumovku ať už samotnou nebo s krátkými slovy. Netisknu je na všechny karty, ale pouze tam, kde mám pocit, že by se mi to líbilo - vše je jen o pocitech.
Zdroj: Amy Tan
- Razítka - většinou se slovy (nejraději mám ty od Ali Edwards - za nedlouho si je budete moci koupit u nás v e-shopu www.scrapylife.cz. Protože nepoužívám žádné digitální texty na fotografie, razítkuji je právě těmito razítky.
Zdroj: Technique Tuesday
- Razítkovací polštářek (Memento Tuxedo black a StazOn Jet black)
- Lepidlo - v roleru (mě nejvíce vyhovuje to z DM drogerie) a 3D samolepící čtverečky

Ostatní bez čeho se neobejdu a můžete to najít skoro na každé stránce, kterou udělám. V postatě to považuji za takový základ, který musím mít:

- Samolepící abecedy a čísla - všech možných velikostí, barev a typů - nemám jich nikdy dost
Zdroj: Amy Tan
- Journlingové samolepící i nelepící etikety, štítky, cedulky a kartičky - můžete je mít již potištěné, různě ozdobené anebo si je můžete přizpůsobit k obrazu svému pomocí washi, brads, sprejů, razítek atd.
Zdroj: Studio Calico, Dear Lizzy
- Ploché ozdoby (die cuts - papírové výřezy) - lze s nimi ozdobit volná místa journalingových kartiček a fotografií za pomoci lepidla, 3D samolepících čtverečků, sešívačky nebo klidně přišít za pomoci šicího stroje
Zdroj: Dear Lizzy
- Vystouplé ozdoby (kartonové výseky, badges-odznaky, brads-svorky atd.)
Zdroj: Dear Lizzy
- Velumové doplňky - líbí se mi, jak dokáží doplnit a nezakrýt
Zdroj: Studio Calico
- Wood veneer - dřevěné tvary ale i kartičky na které tisknu razítky, píšu i lepím
Zdroj: Studio Calico
- Washi pásky - různých typů a šířek na ozdobení, přichycení nebo třeba i polepení celé kartičky
- Papíry 6'x6' - používám je jen čas od času, zvláště pak, když nemám dostatek 4'x6' fotek nebo katiček

Mnohé z výše uvedeného můžete nebo budete moci zakoupit v našem e-shopu www.scrapylife.cz. O všech novinkách, které jsou již objednány Vás budu včas informovat.

Poslední součástí mého project life je:
- vše co mě nebo někoho z mé rodiny zaujme. Můj syn mě zásobuje až až; od obalů od lízátek, letáků, obrázků co namaloval až klidně po dřívka ze zmrzliny, atd. - vždy říká "maminko tohle si musíš schovat do scrapbooku". Bohužel si i velmi často pamatuje, co mi dává a pak se mě ptá, kam jsem to jen v tom albu dala Smějící se

Jak se rozhodnout co schovávat a co ne? Já schovávám vše, vždy si to založím do daného týdne a při zpracování se teprve rozhodnu, co zůstane a co bez milosti vyhodím nebo "možná" použiji někdy jindy.

Asi bych přišla i na více věcí, ale toto je mé jádro ke tvoření.

S přáním pěkného prodlouženého víkendu,


Charlotta


Tip z nabídky Scrapylife - 43.týden

23. října 2013 v 21:54 DOPORUČUJEME
Hezký večer všem,

tentokrát si Vám dovoluji doporučit z našeho e-shopu www.scrapylife.cz několik oblíbených produktů z kolekce Flea Market od Maggie Holmes. Vybrala jsem tři produkty, které se skvěle doplňují:

1. Flea Market - Mini Kit - tato "mini" sada obsahuje 100 kartiček (80-3"x4" a 20-4"x6") dostatek k vytvoření celého Project Life Mini alba (10.75" x 9.25" nebo jako doplněk k Project Life albu (12" x12")

2. Flea Market - Stitched Fabric Frames - jedná se o 12 kusů obšitých látkových rámečků různých velikostí, které skvěle "osvěží" váš projekt

3. Sunflower Mini Album - do třetice si Vám dovoluji nabídnout koženkové jasně žluté mini album, které opět krásně doplňuje výše zmíněné produkty. Velikost mini alba: je 10.75" x 9.25" (27.3cm x 23.5cm) s 3x4 okénkem na přední straně. Album již obsahuje 20 pevně připevněných plastových kapes, takže nevznikají další náklady na jejich pořízení.

Více inspirace na zpracování můžete vidět na http://www.pinterest.com/scrapylife jako je například tento přímo od Maggie Holmes osobně.
nebo Zdroj: Maggie Holmes

Nejen toto zboží najdete na www.scrapylife.cz a pokud zvolíte možnost "sloučení objednávky" můžete ušetřit i na poštovném.

Přeji všem krásný týden,


Charlotta

Project life WEEK 10

21. října 2013 v 19:23 PROJECT LIFE ALBUM
Vítám Vás u dalšího příspěvku na mém blogu věnovanému project life.

Dnes píši tento příspěvek už podruhé, protože se mi předchozí verze skoro na konci smazala, takže si asi umíte představit jak moc jsem nadšená. Vím, průběžné ukládání by pomohlo! Smějící se

Tentokrát Vám představím jak jsem zpracovala 10. týden


V tomto případě jsem opět použila plastové kapsy Design A od Becky Higgins. Textu jsem v tomto týdnu moc nenapsala, ale zato jsem použila větší formát fotografie, který jsem do jednotlivých kapes rozřezala a jak je vidět vůbec ji to neuškodilo. Co se týká kartiček namíchala jsem více značek, tak aby to alespoň trochu ladilo.

Zde jsem namísto kartičky o velikosti 4'x6' použila dvě kartičky o velikosti 3'x4', které jsem podlepila páskou, tak aby držely ve větší plastové kapse. Na text jsem použila prázdnou samolepící etiketu a menší fotografii jsem podlepila 3D samolepícíma čtverečkama.

Tyto dvě kartičky měly už pěkný, natisknutý design a tak jsem jen doplnila žluté hvězdičky a bílo-černé srdce. Oboje "brads" (svorky neboli hřebíčky). Brads jsou jako typické kanceláře závlačky, ale vyskytují se v mnoha různých velikostech, tvarech a barvách. Velmi často se používají pro výzdobu scrapbook projektů.

Stejný případ jako u kartiček výše - po doplnění textu jsem přidala oranžové kachny, které se hodí k textu. Tentokrát jsem, ale použila "eyelets" (průchodky). Toto kovové zdobení s dírkou uprostřed, se připevňuje na papír pomocí poklepání na zadní část průchodky.

Zde Vám chci ukázat možnost tisku několika fotografií na jednu kartičku o velikosti 4'x6' za pomoci tiskárny Canon Selphy 900. Již jsem se o této tiskárně zmiňovala v příspěvku "Proč začít s project lifem". Bílé okraje této foto kartičky jsem přelepila šedivou "washi páskou" (nebo také masking tape), což je vlastně taková dekorativní samolepící páska ze speciálního papíru.

A u poslední fotografie tohoto příspěvku jsem se zaměřila na propojení tří různě velkých i barevně rozdílných kartiček, tak aby představovaly jeden celek. Doplnila jsem jen samolepící písmenka a "wood veneer" (t.j. dřevěnou) šipku. Mimo jiné je tatranka od malička má nejoblíbenější sušenka a stejně tak to má i můj syn. Smějící se


Děkuji za pozornost a u příštího příspěvku na shledanou.


Charlotta


Foto: vše Scrapylife

Project life od začátku

19. října 2013 v 22:41 AKADEMIE
Vítám Vás u dalšího z mých článků.

Třeba jste si již některá z Vás nějaký project life kit pořídila a stále si nejste jista jak začít. Můžete se inspirovat kdekoli kolem Vás v reálném životě nebo na internetu, ale vždy mějte na paměti, že Váš project life bude, přesně takový jaký ho Vy sama chcete mít. Nehledejte v tom žádnou vědu, tento systém je založen na jednoduchosti. Vím, že mnoho z Vás a já jsem v té skupině také, chtějí, aby byl jejich project life něco víc než jen fotky a psaní.

Dovolte mi napsat Vám pár řádků, jak jsem začínala s albem já.

Výběr kitu
Nejprve jsem si vyhlídla sadu karet, které se mi líbili, a k tomu jsem si sladila album. O formátu plastových kapes jsem měla jasno hned od začátku a to 4x4'x6' a 4x3'x4' na stránku.
Clementine Core Kit Clementine Album Plastové kapsy Zdroj: Becky Higgins

Jakmile mi Ježíšek nadělil, co jsem potřebovala, vrhla jsem se do přípravných prací tak, abych mohla od prvního týdne v novém roce hned vše použít.

Vytvoření úvodní stránky
Do alba jsem vložila celý set 60ti plastových kapes (stačí na celé roční album) a na "úvodní" a "konečnou" stranu jsem vložila příslušné karty, které jsou v každém setu vyznačeny.
Zadní strany karet k ukončení alba Zdroj: Scrapylife

Plnění alba
- Od začátku jsem veděla, že budu své album zpracovávat po týdnech, což znamená alespoň jedna fotka na den, ikdyž ani to není povinností.
- Nikdy jsem dopředu neplánovala, jaké karty použiji v ten či onen týden. Karty vybírám, až podle toho jaké mám fotky, popřípadě jaká událost se odehrála.
- Dopředu jsem si pouze jasně vytyčila, že týden bude vždy na dvou stranách, kde bude jedna 4'x6' karta s označením týdne a druhá také většinou 4'x6' s popisem toho co se v daný týden událo.
- Do každého levého horního rohu jsem nalepila post-it s číslem týdne a datumem od-do.
- Pokud mám nějaké lístky, letáky či jiné vzpomínky, které chci do alba přidat, vložím je do příslušného týdne a to pak zpracuji spolu s fotkami.


Chci jen znovu zdůraznit, že project life nemusí nutně obsahovat fotky z každého dne. Můžete ho zpracovávat na měsíční bázi nebo zaznamenávat pouze speciální příležitosti. Jde o to, abychom zdokumentovaly (dámy) náš životní příběh.

To byl začátek té praktické části.

Dalším krokem, který jsem podnikla, bylo to, že jsem si vzala vhodnou krabici a do té jsem si vybrala doplňky a pomůcky o kterých jsem si myslela, že by se mohly k mému tvoření hodit. Níže připojuji foto, ale bližší informace budou v některém z dalších příspěvků.
Zdroj: Scrapylife

A pár zkušeností na konec - buďte organizovaní a udělejte si z toho rutinu:
- Zapisujte si, co se stalo - klidně jen i pár slov k daným datům, uvidíte, jak si při následném zpracování vzpomenete
- Zpracovávejte si fotky pravidelně
- Pokud potřebujete, udělejte si skicu stránky
- Vytiskněte fotografie a přiřaďte karty
- Pusťte se do díla

Doufám, že Vám těchto pár řádků pomůže a odhodláte se do toho skočit naplno a vytvoříte krásná alba, která u nás můžete prezentovat.

Pokud Vám něco chybí, navštivte náš e-shop www.scrapylife.cz , kde Vám pomůžeme vše napravit.

Máte k tématu co říct? Budu ráda, když mi napíšete do komentářů.

Charlotta

Proč začít s project life?

17. října 2013 v 6:53 AKADEMIE
Ptáte se sami sebe proč začít s project life?

Máte rádi fotografie, papír a psaní (alespoň trochu)? Prohlížíte si rádi fotoalba? Pokud odpovíte na většinu ze zmíněného "ano", měli byste začít!

Mnoho z Vás se třeba právě chystáte vydat na cestu project life a pořád si nejste jisti jak na to?

Je důležité si uvědomit, že neexistuje žádný dobrý nebo špatný způsob jak album zpracovat. Jednoduše řečeno, je to zábavný proces pokaždé spojený s vynikajícím výsledkem, kdy na jeho konci vznikne album plné vzpomínek, kdykoli ho otevřete.

Tipy na project life, které u mě fungují:

1. Zaměřte se na to, co je pro Vás v životě důležité.

2. Dělejte si poznámky. Většinou si v mém diáři udělám poznámku k fotografii, zvláště pak pokud si myslím, že bych mohla něco zapomenout. A když u sebe diář nemám, tak využívám kalendáře v mobilu, kam se vždy malá poznámka dá rychle zapsat.
Diář_zdroj: sxchu.hu

3. V kabelce nosím svůj fotoaparát, v podstatě ho mám pořád u sebe. Důležité je, abyste ho měli pořád nabitý, je nepříjemné, když Vám v tom Vašem pravém okamžiku dojde baterie. Další z mých tipů je, že většinou dělám všechny fotografie na výšku i na šířku, tak abych si potom mohla lépe vybrat tu, která se mi lépe hodí do kompozice. Když už dojde na nejhorší, fotím své fotografie na svůj mobil. Ale hlavně, každý den udělám alespoň jednu fotografii (někdy taky ne J).
Canon Ixus 230hs_zdroj: megapixel.cz

4. Tisk fotografií. Nedávno jsem si koupila Canon Selphy CP900 a začala si tisknout své fotografie doma. Líbí se mi, že když jdu zpracovat svůj týden do alba, mohu si vybrat fotografie a okamžitě si je vyvolat než čekat na vyvolání ve foto sběrně. Také si můžu hned vybrat, jaký formát se mi bude do jednotlivých polí hodit. Než jsem si tiskárnu koupila, tak jsem si nechávala vyvolávat fotografie většinou každý druhý týden.
Canon Selphy 900CP_zdroj: preciolandia

5. Zapojte Vaše děti. Já plánuji zapojit svého syna více (jsou mu čtyři a čas od času si říká scrapbookáč).

6. Použijte šablonu. Já si před tím, než jdu zpracovat týden, dám před sebe dva plastové obaly (pravou i levou stranu) a na ně si pokládám jednotlivé fotografie, vstupenky, upomínky atd co k danému týdnu patří. Pak k tomu všemu postupně doplňuji kartičky, papíry a jiné doplňky.
Šablona_zdroj: beckyhiggins.com

7. Připusťte si, že nezáleží na tom, jestli se Vám v týdnech po sobě jdoucích opakují některé karty, ozdoby či písma. Nikdo nebude při prohlížení zkoumat, kde se Vám co opakuje či neopakuje. Důležité je abyste se hlavně cítila pohodlně s výsledkem Vy sama.

Doufám, že jsem Vás trochu nastartovala a mé tipy Vám pomohou. Určitě Vám mohu zaručit, že to bude zábava a na konci Vám zbude krásné album plné zážitků, které si budete rádi prohlížet i spolu s Vaši rodinou a přáteli.

Máte k tématu co říct? Budu ráda, když mi napíšete do komentářů.

Charlotta

Sleva 15% pro nově registrované zákazníky

15. října 2013 v 15:48 AKCE & SLEVY
ŠETŘETE SVÉ PENÍZE

Sleva 15% pro nově registrované zákazníky

V současné době nabízíme 15% slevu na veškerý sortiment
pro všechny nově registrované zákazníky.

Pokud se chcete registrovat, můžete to provést ihned - klikněte přímo ZDE.

Do hodiny od provedení registrace Vám bude na e-mail, který uvedete v registraci zaslán
unikátní kód na jednorázovou slevu ve výši 15% z celého nákupu.

Akce trvá od 15.10.2013 do 31.10.2013Project life WEEK 8

14. října 2013 v 20:30 PROJECT LIFE ALBUM
Zdravím všechny co zajímá můj příspěvek a doufám, že se Vám bude líbit a bude Vás alespoň trochu inspirovat.
Na této dvoustraně jsem převážně použila kartičky z kitu (sady) Studio Calico.

V daném týdnu se většinou snažím, aby dvoustrana barevně ladila a byla tak opticky sjednocená.

Kartičku, která uvádí informace o daném týdnu dělám většinou v jednoduchém stylu tak, aby vyniklo datum a číslo týdne. Na předtištěnou kartičku jsem přidala pouze dřevěné závorky, samolepku s číslem a štítek s datumem nalepený pomocí 3D lepícíh čtverečků.

Jedna z dalších pravidelných kartiček, kterou můžete na mých stránkách (týdnech) najít je ve velikosti 4'x6' a je na ní text, který popisuje průběh týdne. Na této kartičce jsem použila razítko Studio Calico a samolepící enamelky.


Další využití dřevěných ozdob a barevných enamelek.


Banner je vytvořený z jednotlivých dílků nalepených na 3D lepícíh čtverečcích a nit je nakreslena fixem 0,5.


Na tuto kartičku o velikosti 4'x6' jsem použila kartonový chránič od kelímků na kávu a jednotlivé fotografie vlepila tak aby vykukovaly.


Na posledním z detailů můžete vidět využití washi pásky a badge (odznaku) nalepeného na 3D lepícím čtverečku .


V případě, že byste se rádi na něco zeptali či něco rádi okomentovali, neváhejte využít možnosti komentáře pod tímto příspěvkem.


Přeji hezký den,

Charlotta


Foto: vše Scrapylife

Co je project life a jeho obměny

13. října 2013 v 13:13 AKADEMIE
Zdokumentujte svůj život obrazem a písmem bez ohledu na to, jaký je váš styl nebo životní situace.

Project life je zjednodušený proces klasického scrapbook (propojení fotografií, textu a ozdob) přenesený na menší formát. Je založen na myšlence zaznamenávání běžných událostí, příběhů a věcí ze života, tak aby nebyly zapomenuty a mohly ukazovat současný život budoucím generacím.

Tento jednoduchý formát nevyžaduje žádnou speciální dovednost - v prvé řadě se jedná pouze o použití fotografií, kartiček (v dané velikosti dle plastových kapes), pera, albumu a plastových kapes. V podstatě nepotřebujete žádné lepidlo, nůžky, nástroje ani žádné dovednosti všeho možného druhu. Spojíte jen své fotografie a vzpomínky s těmito základními produkty a tím vytvoříte svůj příběh.

Zpracování se může lišit:
- velikostí (3'x4', 4'x6', atd.)
- typem alba (klasické 12', deník, mini, smash)


Foto: Scrapylife

Foto: Scrapylife

Dále se může dělit podle času zpracování do:
- týdnů (fotografie na denní bázi)
- měsíců atd.
- nebo jen některé životní události (dovolené, výročí, oslavy, životní styl, rodinné události, své velké okamžiky, atd.)

Na tomto projektu je skvělé to, že má mnoho variant a tím je vhodný pro kohokoli.

Nicméně nebylo by to tvořivé hobby, kdyby se k základním pomůckám nepřidaly jiné zdokonalující prvky. O tom všem se dočtete v některém z dalších příspěvků.

Project life má i jiné typy obměn jako jsou využití project life kartiček na klasických 12' scrapbook stránkách, přáníčkách a jiných.

Na konci tohoto příspěvku musím uvést, že mám tento systém ráda, protože mi dovoluje, podle toho kolik mám času, vytvořit hodně "vyzdobený" nebo naopak velmi jednoduchý design a vždy to bude vypadat dobře.

Více inspirace naleznete na http://www.pinterest.com/scrapylife

Máte k tématu co říct? Budu ráda, když mi napíšete do komentářů.


Charlotta

Bulletin 01/2013

10. října 2013 v 14:15 BULLETIN

pro zobrazení Bulletinu klikněte na titulku výše


Charlotta

Project life WEEK 15

10. října 2013 v 7:00 PROJECT LIFE ALBUM
Dnes se s Vámi podělím o první příspěvek v pravidelné rubrice PROJET LIFE ALBUM, kde se budu snažit uveřejnit každé pondělí (dnes je výjimka) foto týdne v mém project life albu s nějakým komentářem "jak na to".

Pro svůj project life 2013 jsem si vybrala album a kit Clementine od Becky Higgins®, kterou doplňuji i produkty jiných značek. Toto album jsem začala od ledna 2013.

Je na každém jak úvodní stranu alba pojme. Já jsem vložila fotku členů naší rodiny, vstup do bytu a krátký úvodní text typu proč toto album a tímto stylem.


Foto: Úvodní strana mého alba

Vzhledem k tomu, že je ¾ roku za námi nebudu zde tento rok zveřejňovat všechny týdny.


Foto: Week 15 celek

Na levé straně jsou z větší části použity:
- kartičky ze sady Clementine (Becky Higgins®)
- červená kartička z kolekce 24/7 (Simple Stories)
- kartonové šipky (Keta)
- rotační razítko s datumem
Na pravé straně jsou:
- kartičky ze sady Clementine (Becky Higgins®)
- rotační razítko s datumem


Foto: Week 15 detail
Tato kartička je ze sady Clementine (Becky Higgins®) doplněna enamelovýma tečkama

V případě, že byste se rádi na něco zeptali či něco rádi okomentovali, neváhejte využít možnosti komentáře pod tímto příspěvkem.

Přeji hezký den,

Charlotta

Tip z nabídky Scrapylife - 41.týden

9. října 2013 v 14:20 DOPORUČUJEME
Midnight Core kit a Album
a
Plastové kapsy Big Pack

Více inspirace na zpracování můžete vidět na http://www.pinterest.com/scrapylife

Nejen toto zboží najdete na www.scrapylife.cz a pokud zvolíte možnost "sloučení objednávky" můžete ušetřit i na poštovném.


Přeji všem krásný týden,

Charlotta

Jak jsem začínala

4. října 2013 v 10:59 O MĚ
Před více jak pěti lety, kdy jsem byla těhotná, mě napadlo, že bych už měla začít nějak plnohodnotně zpracovávat fotografie své rodiny a hlavně našeho budoucího člena. Po zběžném zkoumání možností jsem se rozhodla pro Scrapbook! V podstatě mi tento styl archivování fotografií byl už dávno blízký, ale pouze pro vzpomínky z dovolených. Do té doby jsem ani nevěděla, že by se to, co s fotografiemi dělám, mohlo i třeba okrajově nazývat scrapbookem.

Pustila jsem se do studia a zkoumání koníčku jménem Scrapbook a totálně mu propadla. Vím, nejsem sama a jsem za to moc ráda! Za ty roky jsem poznala plno úžasných ženských. První kroky vedly do foto obchodu a tam jsem objevila tři sady na scrapbook. "Jak to, že jsem si takové vychytávky nevšimla už dřív? No nic, hlavně, že alespoň teď. J". Pak jsem obíhala galanterie "Jéééé tuhle mašličku, krajku, knoflík a já nevím co ještě, prostě potřebuju". Pak jsem objevila e-shop se scrap pomůckama; Jitko, dodnes bez tebe nemůžu existovat. Díky za to, že jsi. Jsi mým soukromým zásobovačem a mým velkým vzorem nejen na poli scrapu!

Začínala jsem 12", baví mě pořád, ale jsem detailista a tak jsou pro mě trochu víc časově náročnější na zpracování. Po pár letech jsem se rozhodla, že zkusím rychlejší formu jménem project life. "A hádejte co!" Jistě, opět jsem mu propadla a dovoluji si říct, že ještě hlouběji než u klasického scrapu.

Napsala jsem Ježíškovi a asi jsem byla hodná, protože mi přinesl základní sadu - Clementine kit Becky Higgins, album i plastové kapsy. Přesně to co jsem si přála J

Především u malého dítěte chce člověk zachytit snad každý moment, a proto si myslím, že systém typu project life je na to úžasný. Ze začátku jsem pracovala jen s produkty Becky Higgins, ale jako oddaný project lifer, jsem chtěla používat další a další nové špičkové produkty, které jsem vídala v zahraničních časopisech, ale bohužel jsem měla potíž najít je na českém trhu. A to je jeden z hlavních důvodů proč vznikl SCRAPYLIFE e-shop a tento blog.

Myslím, že pro dnešek už bylo napsáno dost a těším se na Vás v příštím příspěvku.

Pokud máte nějaké dotazy, poznámky, návrhy co by Vás zajímalo, neváhejte mi napsat na info@scrapylife.cz


Charlotta